Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi legyen a kaja a ballagón?...

Mi legyen a kaja a ballagón? (2013. 06.15? )

Figyelt kérdés
8.osztályból ballag a lányom & nem tudom mi legyen a kaja!Szerintetek?(15-20 ember lesz ott)Étterembe mennénk az mennyi?Vagy otthon bogrács-sütésfőzés?Ti mit ajánlatok?

2013. máj. 14. 17:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Ha van lehetőségetek akkor . bográcsozatok ,és grillezetek : Jó buli :
2013. máj. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát attól függ.

Ha nem akartok főzőcskézni akkor étterem. Viszont szerintem a közös főzőcskének jobb a hangulata. Az meg h mennyiből jön ki attól függ h mit esztek/főztök. Ha főztök akkor a ballagó mondja meg h mit szeretne + legyen sós és édes süti is.

2013. máj. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Bográcsozást választanám : Jó kis vegyes pörkölt, estleg grillezhetek is mellé :

Mivel meleg lesz ezért : sós sütiket ,csinálnék :

Nekem tavaly nyáron az unoka húgom ballagásán fagyi volt : Nálunk a városba van ilyen házhoz járos fagyis kocsi : Beszéltek a cukrászal akié kocsi és fix összegért ,hozott a kocsiba 6 féle fagyit és mindenki kedvére csinálhatot magának fagyit : 20000ft ba került nekik : De ,gondolom ,hogy ez városonként eltérő lehet .

2013. máj. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg az ünnepeltet ,hogy ő mit szeretne .

Személy szerint egy fesztelen jó bográcsozásra szavaznék..

2013. máj. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk étterembe 3300 Ft/fő, nagyon szép étterem és háromfogásos ebéd. Igaz az igazi ballagás volt, nem ez a mostanában divat lett óvoda meg 8. utáni. :)

Van viszonylag nagy kertünk, de sajnos nem bográcsoztunk, pedig milyen hangulatos lett volna! Senki sem vállalta a főzést, eltakarítást..

2013. máj. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ő azt mondta mind1 neki.Csak (azt akarjuk kijöjjön 70 ezerből)
2013. máj. 14. 18:04
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Először is kérdezd meg a lányod szerintem, hogy milyen ebédet szeretne. Valaki kifejetetten szereti a bográcsos kajákat, valaki meg egyáltalán nem, inkább a sült, rántott dolgokat szereti. Sőt, mivel nem vagytok sokan, körbe is kérdezhet az embereket, akik mennek, hogy ők mit szeretnek jobban. Ez alapján döntsd el.

Bográcsozás akkor jó, ha van valaki, aki ért hozzá és bevállalja azt a pár óra főzést. Ez annyiból macerásabb, hogy akkor nektek kell beszerezni a hozzávalókat, köretet készíteni, savanyúságról, kenyérről stb. gondoskodni. Megteríteni, elmosogatni stb.

Kicsivel talán drágább lenne az étterem, de kérhetsz vegyes tálakat, 3-4 főseket, és azon biztos, hogy mindenki találna magának való ételt, amit szeret.

Süteménynek ajánlom, hogy rendelj egy 20 szeletes tortát. Mellé meg elég a sós süti.

2013. máj. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

70.000 ft-ból 20 főre étterembe = 3500. Necces. Általában egy főre az étel 3000 körül van + üdítő, kávé, alkohol esetlegesen. Viszont vannak drágább ételek, pl. liba/kacsamáj, vadak, stb., amik akár 5000 körül is mozoghatnak egy átlagos helyen.


Ha az éttermet választjátok, akkor szerintem több fős tálakat kérjetek, úgy valószínűleg kijön.


Az otthoni sütés-főzésnél arra hívnám fel a figyelmet, hogy legyen fehér/vörös hús is, ha lehet, valamint zöldségféle is, ha esetleg van vegetáriánus a társaságban. Arra is gondoljatok, hogy van-e esetleg lisztérzékeny vagy egyéb allergiás, és hogy ők mit esznek. Legyen többféle étel. Én szeretem a bográcsolást, de szerintem nem egy ballagáshoz illik. Inkább készítenék levest, 3 féle főételt, 2-3 féle desszertet meg egy salátát.

2013. máj. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is a bogrács mellett maradnék.

Egy jó kis pörkölt tarhonyával, vagy gulyásleves. Hangulaton nagyon.

Sütögetésnek lehetne saslik, hagyma, krumpli parázsba dobálva, szalonna, virsli, kenyér,

grillezve grillkolbász, sajt, cukkini, bébikukorica, padlizsán, gomba, húsok pácolva

hozzá friss kenyér

Hidegtálnak lehet franciasaláta, ecetes fejessaláta(pörkölt-tarhonya mellé jó) majonézes krumplisaláta, paradicsomsaláta

stefánia vagdalt, boconbe tekert csirkemáj, csirkemell, pulykamell tálcára kitéve, ízlésesen zöldségekkel díszítv(olajbogyó, koktélpardaicsom, saláta, retek)

pogácsa, perec, almáspite, mákos-meggyes pite, kókuszgolyó, linzer, dióskiflik

2013. máj. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám hideg gyümölcslevest, rántott és töltött húsokat, krumplipürét és salátákat csinált a ballagásomra ♥ És voltak persze sütik is.
2013. máj. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!