Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen krém nélküli epres...

Milyen krém nélküli epres sütiket ismertek?

Figyelt kérdés

Hétvégén összegyűlik a család, sokfélét sütök, de a gyümölcsös sütikkel gondban szoktam lenni, mert ketten-hárman egyáltalán nem eszik a krémes süteményeket, gyümölcsösből meg olyan a legtöbb/legjobb. Lesz persze aprósüti is, sós is, édes is, gesztenyetorta is (krém nélküli, gesztenyebrownie-nak mondanám, mert ugyanúgy készül, csak csoki helyett gesztenyemassza), meg krémes torta is, viszont végre itt az eperszezon. Szeretnék olyan finom epres sütit is, ami nem tartalmaz se tejszínes, se tejes, se pudingos, se joghurtos krémet, de nem is száraz.


Gondoltam olyanra, hogy egy kis cukorral kifőzöm és lemixelem az epret, és sima piskótába töltöm, amit aztán feltekerek, és külön eperszósszal meg vaníliafagyival tálalok. Ezen kívül van valami ötletetek?


Előre is köszönöm!


2013. ápr. 25. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Jól írod, főzd meg sűrű eperlekvárnak (bár kár érte), majd hidegen keverj bele friss apróra vágott epret,és csinálj egy lekváros piskótatekercset.
2013. ápr. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 lencsefőzelék ***** válasza:
Epres gyümölcstorta.
2013. ápr. 26. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem akik nem esznek krémeket, azok majd eszik a gesztenyés tortát meg az aprósütiket. Két-három embernek én biztos, hogy nem sütnék külön tízféle süteményt. Bár alapból sem..
2013. ápr. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Veszel tortalapot, ráteszed a szeletelt epret, leöntöd zselatinnal.
2013. ápr. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!