Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fagyasztott erdei gombából...

Fagyasztott erdei gombából milyen ételt készíthetek a gombapörköltön, gombalevesen és gombafasírton kívül?

Figyelt kérdés
Receptekkel légyszi, ha van nektek.

2013. márc. 27. 11:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Gombás rizottó (pont tegnap készítettem).


1 fej hagymát egy evőkanál olajon és 50g vajon üvegesre párolsz. Ekkor hozzáadsz 2 gerezd áttört/apróra vágott fokhagymát, és ezt is pirítod egy kicsit. Ráborítod a 250-300g megtisztított gombát, rozmaringgal, kevés sóval, borssal ízesíted, majd kb. 5 percig fedő alatt párolod. Ezután hozzáöntesz kb. 1-1.5 dl félszáraz/száraz fehérbort, és egyszer felforralod.

Ha felforrt, mehet bele a rizs (kerekszemű, ha megoldható), amit folyamatosan kevergetve főzünk. Ha a rizsszemek átlátszóvá válnak, felöntjük 1 deci zöldség/húsleves alaplével, és ezt a műveletet folytatjuk, amint nehezebben keverhető az étel. Tehát folyamatosan öntögetjük hozzá az alaplét, kb. 4-5 decit.

Ha megpuhult a rizs, még 50g vajat és 100g parmezán sajtot adunk hozzá, és addig keverjük, míg teljesen el nem olvad. Tálalás előtt még 10 percig a tűről levéve, fedő alatt hagyjuk puhulni.


U.i.: állagra sűrű, de lés valaminek kell kinéznie. Én imádom, remélem neked is hasznodra válik a recept.


Egyébként fagyasztott gombából szerintem mindent lehet szinte készíteni, ami nem rántott (ugyanis az fonnyadt lesz a víztől sajnos) vagy töltött (mert ugye a kiolvasztott gomba már nem olyan szép). Tehát pl. tárkonyos gombaragu (akár leves), gombapaprikás, de akármilyen gombás öntet, sőt gombás tölteléknek is jó (pl. sajtba vagy hústekercsbe), de az omlettbe is nyugodtan bele lehet tenni.

2013. márc. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez jól hangzik!
2013. márc. 27. 12:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!