Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A tejszínes túrótorta tetején...

A tejszínes túrótorta tetején hogy tudom "rögzíteni" a krémet?

Figyelt kérdés
Elvileg zselatint kell belekeverni, de az nagyon felhígítja a krémet. Ha leveszem róla a tortaformát pedig szétcsúszik.

2013. márc. 25. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
De miért akarod levenni róla a tortaformát?? Keverd bele a zselatint, tedd hűtőbe, várd meg, amíg a zselatin megköti, és csak utána vedd ki a formából. Zselatin nélkül soha nem fog megkötni.
2013. márc. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A tortaformát pár óra múlva akartam leszedni, de szétcsúszott az egész. Ha felöntöm a krémet 1 deci zselatinos vízzel, akkor eléggé felhigul. Ettől függetlenül össze fog állni?
2013. márc. 25. 18:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha elég zselatint raksz a vízbe, akkor igen, csak annak a mennyiségén múlik.
2013. márc. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia! A zselatinnak pont az a lényege, hogy megkösse a krémet. Néhány órára be kell tenni a hűtőbe ahhoz, hogy kellő képen meg tudjon kötni. Bár ehhez egy jó recept is kell, hogy miből mennyit kell beletenni! 1 dl vízhez 0,5 dkg zselét használunk. Kérdés mekkora a torta, hány l tejszínből készíted... Viszont ha félsz ,hogy elfolyik a krémed, használj növényi habot. Azért jobb vele dolgozni, mert nem tudod "túl verni a habot", azonnal ki tudod díszíteni. Cukrász vagyok, mi is sokszor használjuk ezt.
2013. márc. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Holnap megint neki kezdek a tortának :)
2013. márc. 31. 16:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!