Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melyik az olcsóbb? A boltban...

Melyik az olcsóbb? A boltban vett, vagy az otthon sütött?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a kekszeket, de a boltban nagyon felment az áruk, és elgondolkoztam, vajon megérné-e otthon megsütni, az alapanyagokból. De nem tudom, ha az alapanyagokhoz beszámítom az elektromos sütőnk fogyasztását is, plusz a rá fordított időt, nem kerül itthon még többe?

2013. márc. 13. 07:51
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Csinálj egy próba-sütést.

1 kg liszt + egyéb hozzávalók.

Mielőtt a sütőt bekapcsolod, nézd meg a villanyórát (és persze lehetőleg egyéb elektromos készülék akkor ne működjön), majd nézd meg, akkor is, amikor végeztél, beszorzod az elfogyott kw-ot az áfás egységárral. Akkor megkapod a villanyszámla költséget 1 kg liszt felhasználásához.

Persze ez egy kicsit csalóka költséget ad, mert ha több kilóból készíted egyszerre, akkor is csak egyszer kell felfűtened a sütőt, de jelentősen nem fogja befolyásolni.

2013. márc. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha otthon sütöd, akkor árban nem sokat spórolsz, viszont legalább nem mindenféle adalékot meg szemetet eszel, hanem csak normális dolgokat. Az az egy, amiért megéri házilag sütni, mert egészségesebb jóval.
2013. márc. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jószomszéd, köszönöm a válaszod, a próbasütés nekem is eszembe jutott, és meg is csinálom, de épp az érdekelne ezen a fórumon, hogy aki kiszámolta már a költségkülönbséget, az mire jutott?
2013. márc. 13. 08:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen keksz,milyen sütő.


Kakaós,kókuszos kekszet szoktam,sima gázos tűzhely,jó nagy tepsi belefér kettő egyszerre,nekem nagyon megéri.

A mézes már drágább,de még mindig olcsóbb mint a bolti.

2013. márc. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Abból a szempontból olcsóbb, hogy így kb annyi összegért, amennyiből vennél egy kevés kekszet, otthon a többszörösét el tudod egyszerre készíteni és jó pár napig eszegetheted, ráadásul tényleg adalékmentes.


Például a boltban egy nyavalyás kókuszkocka 120 Ft, egy falat.120-ért már veszek egy csomag lisztet és még ha a többi hozzávalót is beleszámolom, akkor is jobban megéri ha sütök otthon egy egész tepsi kókuszkockát és azt 2-3 napig eszegeti az egész család!


Már évek óta nem is veszünk cukrászdai süteményeket, mert nem éri meg.Inkább sütünk, azzal jól is lakunk.

2013. márc. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
44%

Nem mindegy, hogy hol, mennyiért veszed a kész kekszet, és az sem mindegy, hogy melyik áram-szolgáltatónál vagy, mert szerintem azok sem fillérre pontosan ugyanannyiért adják az áramot.

No és főleg nem mindegy, hogy milyen készüléked van, amiben megsütöd, annak mennyi a fogyasztása.


Egyébként én még nem számoltam.

Azt tudom, hogy az én sütőm egy síma piskótához is rengeteg gázt elfogyaszt, és mivel évek óta magamnak nem sütök, 2-3 havonta egyszer 1-2 szelet süteményt vásárolok, az nekem elég, és így a legolcsóbb. :))))

2013. márc. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!