Mi lehet az oka, hogy olyan sok ideig tart nekem egy átlagos napi ebéd megfőzése? Ti mennyi időt töltetek a konyhában?
Ez leginkább attól függ, hogy mit főzöl? Vagyis, hogy amit főzöl, annak mennyi az elkészülési ideje?
Szerintem nincs rá külön kaptafa, mert nem lehet minden esetben ugyanazt az elvet követni.
A húsokat előző nap délután minden főzésre előkészítem: átpucolom, felpucolom, összedarabolom, vagy éppen ha sütnivaló be is sózom, fűszerezem előtte való napon.
Ha pl. tepsiben (sütőben) sütsz valamit, akkor én biztosan először azt raknám be a sütőbe, és amíg az sül, addig van időd a levest, ill. a sülthöz való köretet elkészíteni a felső lángokon.
De ha pl. egy masszív marhapörkölt, akkor igyekeznék először azt felrakni, mert igen hosszú a főzési idő, és amíg az pöcörög a födő alatt, addig a többit (leves+köret) megcsinálod másik lángokon.
Szóval először a leghosszabb elkészülési időt igénylő ételt rakd fel, addig a többit meg tudod csinálni. Ez esetben kb. annyi időt töltesz a konyhában főzéssel, amíg az a valami elkészül.
Tegnap pl. csirkemelléből készítettem gyenge húslevest borsóval, zöldséggel, apró tésztával. Feltettem a husit, alig forr fel, beleraktam a fagyasztott zöldséget, borsót, kb. fél óra és már készen is volt.
Az idő alatt előkészültem a vadashoz (most ezt is csirke-melléből): hagymát pucoltam, megdinszteltem, rá a zöldség és a husi, felengedtem húslével, stb. stb. Ez is készen lett kb. 35-40 perc alatt. Mellette egy kis rizst főztem. Az egészre egy bő órahossza most elég volt.
Idő beosztás ,és a munka folyamatok beosztása a legfontossab : Ezt kell megtanulni ::
Hétköznap csak egyszerü dolgoknak állj neki ,aztán a hétvégén amikor otthon van a párod akkor probálkoz bonyolultabb dolgokkal . Ha teheted 2 napra főz .
Ne izgulj bele fogsz jönni az idő beosztásba is az évek és rutin majd hozza magával.
Azóta gondolkodtam: persze, egy vasárnapi ebédre, ezek szerint minimum 4 főre, 3-4 óra valószínű nekem is kellene. Más dolog, hogy én egymagamra főzök, hiszen a több, ugyanabból már eleve lassabban forr fel. És ha a gyerkőceidnek még harmadik fogásként sütsz is valamit, igazán ne légy magaddal elégedetlen.
Először gondolatban rakd össze, pl.
- felteszem a marhahús levest
- felteszem a csirkepörit
- megpucolom a leveszöldséget
- bekapcsolod a sütőt a piskótának
- megkavarod és bedugod a sütőbe a piskótát
- felteszed a nokedli vizet
- megkavarod a nokedlit
- leszűröd a levest, és befőzöd a leves-tésztát.
Kész az ebéd!
Szóval gondolatban, és akkor már egy idő után szinte automatikusan fogod csinálni egyiket a másik után, mert ugye közben oda tudsz figyelni, hogy lángot takarékra venni, vagy a levesbe a zöldséget belerakni. Ne aggódj, menni fog!
Köszönöm, hogy válaszoltatok!:)
Biztos, hogy hiányzik még a kellő rutin, a munkafolyamatokat nem szervezem meg hatékonyan.Meg szerintem lassú is vagyok.
Ne keresd magadban a hibát, mert annál rosszabb nincs!
Fogd rá a gázra, hogy nincs fűtőértéke, ezért fő meg rajta a kaja. Hogy azért nem tudsz két művelet között meglevő pár üres perc alatt elmosogatni azt az 1-2 koszos tálat, stb. mert a vízmelegítő lusta, stb. stb.
Bármi, bárki lehet oka, csak te nem! érted? A saját konyhádban te vagy a legtökéletesebb, mindenki más ott csak utánad következhet! :))))
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!