Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti nem kaptok rohamot attól...

Ti nem kaptok rohamot attól ha valaki gusztustalanul főz? Tudtok enni az ilyet ételekből?

Figyelt kérdés

Mondjuk családtagotok vagy akihez mentek éppen és látjátok hogy a nemsokára elkészülő kaját nem éppen a legjobb módon készíti el.

Értem itt ezalatt hogy nem mossa meg a megmosni való hozzávalókat, kézzel túrja át az ételt nem fakanállal, kiviszi a szemetet és utána nyúl bele az ételbe kézmosás nélkül stb...

Gondolom ti is tudnátok folytatni a sort.. Hogy viselitek el ha otthon történik mindez vagy ha vendégségben vagytok?

Tudtok enni az ételből ha nem higiénikus módon készül el?

Nálam azért van ami már több a sok(k)nál.


2013. márc. 3. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
34%

Szerencsére a mi családunkban ilylen elvetemült személy nincs, legyenek akár fiú-testvére, akár sógornők, a tisztaságra legalább annyira kényesek, mint én is.

Éppen azon akadok ki esetenként, hogy egy főzés alatt képes vagyok akár 2 konyharuhát is elpocsékolni a sok kézmosás-kéztörlés során. Tévedés ne essék, az edények majd megszáradnak maguktól. :)))


Amikor a TV-ben (nem tudom melyik adón) a Jimmi-féle sorozat indult, és azt láttam, hogy vastag posztó-kabátban, kötött sapkában kézzel kidúrta a saját termelésű krumplit, répát a földből, majd ugyanabban a szerelésben (ugyanaz a kabát, sapka) már a konyhában forgolódott és főzte a krumpliból, répából a kaját, no akkor fordult fel a gyomrom. Azóta sem nézem, hogy mikor miket süt-főz. Ugyanis ha még a kabát-sapka is ugyanaz volt rajta, kérdés,hogy kezet egyáltalán mosott-e.

2013. márc. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%

Egyedül a nagyapám az aki szeret igénytelenül főzni, de az már nagyon durva. Amikor a nagyim meghalt sokáig volt nagyapám kiborulva, és úgy rendelte az ebédet, tehát hozták neki mindennap, de aztán kedvet kapott a főzéshez.

Egyébként ő mindig is az a fajta ember aki szeret "bulizni" meg trágárul beszélgetni és baromira igénytelen volt egész életében, csak a nagyim volt az aki erre odafigyelt.

Egyszer átmentem hozzá a barátommal, és akkor főzött éppen, hát ami ott volt az csak egy kis semmiség, magyarul a só kiömölve az asztalon, a cukor a mosogatóban, a kávé félig kiöntve a pulton, de ez csak apróság, ez még semmi.

Ránéztünk a tűzhelyre, zsír foltok és égett maradványok mindenfelé, még a csempén is, meg ugye olajfröccsenések mindenfelé. A legdurvább az volt amikor főzött meg sütött. Ő éppen sült csirke combokat készített bent a sütőben, de ahogyan épp összerakta az nem semmi volt, ugye a koszos kezével fűszerezte be, de nem úgy igényesen hanem így összedobva, asztalra a csirkecomb, persze azt megmosta utána rá a fűszer be a tepsibe, nem volt belerakva csak így beledobta, utána rá az olaj be a sütőbe.

A köret főzéssel így nem volt baj, egyedül azon akadtam ki amikor a rizses zacskót már amikor kész volt bevágta a mosogatóba a többi zsíros edény k9özé, majd megmosta, felvágta kiöntötte, igaz ehető volt legalább.

Leves az nem volt szerencsére, de ő ugyan akkor még fánkot is sütött, mert hát ő pék volt és jól is csinálja de ahogyan hozzáállt az valami rémálom volt, a tésztát kézzel olajos, fűszeres kézzel gyúrta be, mindent dobált szinte flegmán, aztán ahogyan a lekvárt rátette hát azon majdnem sírva fakadtam, csak így rádobta volt hogy az asztalra csöppent egy kis darabka azt kézzel fel és rá a fánkra, na akkor a párom már majdnem okádott. Ugye a hűtőjébe nem szabad belenézni mert ott rendetlenség van, a tojások sem a tartóban vannak elhelyezve hanem csak úgy szanaszét mindenfelé. És volt hogy ki esett egy eltört de nagyapám kézzel felszedte bele egy tálba a héját kidobálta és mondta hogy na megvan a holnapi rántottája és be a hűtőbe a koszos tojást.

Persze amilyen dzsuva volt mindenhol meg ugye bűz, az rémálomnak mondható. Van amikor mi takarítunk ott ála ha ráérünk mert ő erre nem képes, és ha már ha a higiéniájáról van szó ami a fürdőjében van az minden felülmúl, egyedül a wc az ami külön helyen van, de az legalább tiszta, szépen kitakarít6va igényesen, na oda be lehet menni, mert csak egyedül azt takarítja. A szobájába ahol a Tv bömböl vagy a a rádió háttérzajként, ott sok szennyes tányér, szennyes ruhák szanaszét, mint egy tizenévesnél, plusz be azonosítatlan bűz terjed ott, meg néhány penészes tányért is találok időnként.

Ettünk a kajából, mert hát nem akartuk megbántani, de legalább ehető volt csak a gondolat meg a tudat ahogyan ő azt elkészítette az forgatta fel a gyomrunkat. A barátom ő elég igényes ilyen téren, rendesen főz, meg elég jó benne, meg ő ilyen tisztaság mániás is részben, port nem nagyon látni nála, de ott majdnem ő neki égett a feje és nem az enyém.

2013. márc. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
25%

Én ezért nem szeretem J. Olivert.

Nem kimondottan (csak) ilyen módon gusztustalan, egyszerűen annyira trehányul, gányolva főz, hogy úgy kib.sznám a konyhámból, mint macskát szarni.

2013. márc. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Étteremben nem látom,hogy készitik :)

Azon kivül csak nagymamám és anyám főztjét eszem meg a sajátomon kivül.

Időnként besértődnek a kinálgatók,de akkor se eszek máshol.

2013. márc. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!