Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen kakaós sütit lehet...

Milyen kakaós sütit lehet sütni tojás és tej nélkül?

Figyelt kérdés
Sajnos nem fogyaszthatok se tejet se tojást, de sütit azért szeretnék enni... Van itthon sima liszt, kakaópor, sütőpor, margarin, vaníliás cukor, rumaroma, étcsoki, epres cerbona műzli :)

2013. febr. 18. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
ha a kefírt bírod, akkor tudok tojásmentes kakaós kevertet.
2013. febr. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

nem merem megkockáztatni :S

kakaós kekszet is szívesen csinálnék, nem ragaszkodom a sütihez :)

2013. febr. 19. 21:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, megsütötted-e már, de a Pudingos lapocskákat tudom ajánlani. ezen kívül a vaníliás kiflit is. (Én mondjuk korongokat sütök, mert utálok a kiflikkel pepecselni, de ha vendégek is jönnek, akkor ráveszem magam.)A kifliknek az a trükkje, hogy először a margarint kell egy kicsit kézzel megpuhítani, és ehhez tenni a száraz hozzávalókat.


[link]


[link]


Én már több, mint 2 éve tejtermék- és tojás nélkül sütök, főzök, hidd el, szinte bármit meg lehet csinálni nélkülük. Nem főzök külön magunknak, ugyanazt esszük, mint az ételallergiás fiam. Én egyszerűen fogok egy receptet, a tejet kókusz-/rizstejre/rizstejszínre cserélem, a tojást vagy kihagyom egy az egyben, vagy olaj, citromlé, szódabikarbóna keverékkel helyettesítem. A kráter sütit is megcsinálom simán, pedig az eredeti recept úgy kezdődik, hogy 5 tojást kikavarunk...


Biztosan tudod, de azért figyelj a kakaóporra is, és a pudingokra is. Én a LIGA kockával szeretek legjobban sütni. Nagyon jó a papírdobozos kókusztejsűrítmény. A konzervdobozos nagyon drága, de ez 2 dl-es, 6 dl kókusztej készíthető belőle. Ebből csináltam a fiam szülinapi tortájába a pudingot a bölcsibe, jó néhány szülő elkérte a receptet!

2013. febr. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Húúúú, nagyon köszönöm! ^^


Sikerült valami kekszféleséget sütnöm, szemmel mértem a hozzávalókat :D Egészen finom lett :)

2013. febr. 21. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!