Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egytál étel recepteket keresek...

Egytál étel recepteket keresek, amiket sütőben lehet elkésziteni, esetleg amelyek tésztából készülnek? Ötletek, bevált saját receptek?

Figyelt kérdés
2013. febr. 13. 13:29
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
2013. febr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Stíriai metélt

[link]

Nagyon finom és laktató, lehet lekvárt -pl. mi barackot vagy epret szoktunk-kenni a tetejére.

2013. febr. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Rakott krumpli

Hurka-kolbász-pecsenye-káposzta = disznótoros

Sertés csülök pékné módra


Bármelyik sült husi, hiszen a krumpli-köretet is nyugodtan megsütheted mellette, és bármelyik sült tészta, lekváros kifli, hasonlók.

Igaz, hogy a magyar konyha ezeket is valami jófajta leves után szokta enni, a leveseket viszont nem a sütőben készítjük.

2013. febr. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

lasagne

rakottkrumpli, rakottzöldbab, rakottkáposzta, rakotttészta, rakotttészta dióval, lekvárral, felfújtak lekvárral, bolognai, stria metélt, rizskoch, nudli, tepsis csirke krumplival, mákosguba

2013. febr. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

Amit én szoktam készíteni tésztás tepsis,a következő.Én egy jókora tepsivel szoktam 6-7 főre bőven elég.egy közepes fej hagymát zsiradékon megdinsztelek.

Kb 60 deka csíkokra végott sertéslapockát, vagy csirke.-pulyka apróhúst, ez lehet mell, vagy combfilé is, ezen átforgatom fehéredésig, és fedő alatt párolom először a saját levében. ha ezt elfőtte kis vízzel pótolva puhára párolom. Ha puha rádobok 1-2 marék szeletelt gombát, és egy 450 gr-os zöldségmixet. ezzel is párolom még a zöldségek puhulásáig. közben kifőzök egy fél kilós csomag penne, vagy csavart vagy akármilyen tésztát, amit leszűrök, leöblítek.

egy nagy tálban összekeverem a zöldséges raguval.

egy nagypohár tejfölt elkeverek 2-3 tojással és azzal is összekeverem az egészet. közben persze fűszerezem, só, bors, majoranna, bazsalikom, mikor mivel.ha pikánsabbra akarom, mustárt, vagy kecsapot is keverek a tejfölös tojásba.

zsiradékkal kikent tepsibe terítem, és vastagon megszórom reszelt sajttal. szép pirosra sütöm.

Kockákra vágva lehet tálalni. nagyon laktató finom tésztás étel.

persze a zöldségkeveréket ízlés szerint lehet otthon lévőkből is keverni, ki mit szeret. répa, borsó, kukorica, brokkoli stb.

2013. febr. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Lasagne-t írom én is.


Fél kiló lisztet 2-3 tojással elkeversz , illetve sóval és egy kevés vízzel összegyúrsz és kinyújtod sodrófával majd 3-4 sorhoz elegendő méretre vágod.


Üvegesre pirítasz egy fej hagymát, majd 700 gr. darálthúst megpárolsz fehéredéskor fűszerezve. Paradicsomszószt öntesz rá, illetve ha nem szeretitek a besamelt (én nem szeretem) akkor tejet öntesz még hozzá. Kivajazott tepsiben csurgatsz a levéből, majd 1 sor tészta, egy adag lasagne, egy sor tészta stb amíg el nem fogynak a dolgok. A Tetején szósz legyen arra pedig reszelj sajtot. Betolod kb 25 percre a sütőbe és voilá :)

2013. febr. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%

Ahogy elnézem, a válaszok alapján bármit lehet egytálételként tálalni, ha nincs előtte leves, és mindegy, hogy hol főzted, de bedugtad egy pillanatra a sütőbe.

Szóval eddig én ezt nem így tudtam. Egytálétel, hogy olyan kaja, ami leves-második egyben, és sütőben kell készíteni, a kérdező valami oknál fogva ilyet kért.

Most én tudom rosszul, vagy mások értették félre a kérdést?

2013. febr. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Sonkás tészta


50 dkg kifött tésztához,

1 nagy db tejföl, 4 tojás, 3 g. z. fokhagyma, só, bors, kömény,

kb 15 dkg piritott sonka

1 tálban mindent összekeversz

1 olajozott tepsibe öntöd

rá reszelt sajt

lefedve 30 p. sütöd


Sütőtökös rizs


1 kisebb tök húsát felkockázod 1 jénaiba

1 nagy bögre rizs rá

2 bögre víz, 1 pohár bor

1 leveskocka, bors, rozmaring

rá fedő 20 -30 percig sütöd


Joghurtos görög krumpli


kb 1 k szeletelt krumpli olajozott tepsibe

rá 1 nagy db natur joghurt

1 citrom reszelt héja, 1/2 citrom leve

1 tk görög fűszerkeverék, só, bors

lefedve 40 percig sütöd.

2013. febr. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
2014. febr. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!