Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ezekből jó, ötletes receptek?

Ezekből jó, ötletes receptek?

Figyelt kérdés

nem tudom mit főzzek, süssek, de van itthon:

tojás, liszt, tejföl, tej, margarin, kakaó, kb 250g túró, meggy befőtt, nutella, egy kis babapiskóta, főzőtejszín, olaj, sütőpor, vaniliáscukor, csokipudingpor, élesztő. kb ennyi

de nem tudom hogy mit főzzek, süssek.

mostanság sok piskótás jellegű sütit készítettem, most valami mást szeretnék. valami túrósat vagy meggyeset kakaósat.

illetve ti mit főztök ma? én nem tudom. volt mostanság: káposztát, darálthúsos, mexicois, zöldségleves, húsleves, egytálétel, rakott étel, tésztafélék. lencsefőzelékre gondoltam tükörtojással, de esetleg valami más ötlet? előre is nagyon köszönöm a válaszokat és a jó receptötleteket! :)


2013. febr. 6. 08:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Túrógombócot meggymártással.

Én zöldbabfőzeléket csinálok ma tócsnival.

2013. febr. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tegnap ebédre paprikás-krumpli volt, vacsira egy tányér tojásos tésztát főztem.

Ma gondolkodok vagy töltött paprikát, vagy paradicsomos káposztát húsgombóccal kellene.

2013. febr. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kakaoscsiga. Vacsorara nalunk fasirt lesz, krumplipure es cekla
2013. febr. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lusta asszony rétese beledobált meggyel megbolondítva.

(Tojás, tej, liszt, sütőpor, túró, meggybefőtt, margarin van.cukor lehasználva.) Egy jó lencselevessel elég is.

Lusta asszony rétese( szeretem, mert gyors, és csak egy tálat kenek össze)

30 dkg lisztet összemorzsolsz 8 dkg margarinnal, fél csomag sütőporral ( szódabikarbónával), csipet sóval.

4 tojás, 1/2 l tej cukor ízlés szerint összekevered. Kizsírozott tepsibe a morzsalék fele, rá a túró beledobálva a meggy, erre ráöntöd a maradék morzsalékot, végül nyakon öntöd a tej-tojás keveréket. Pirosra sütni lassan. Ez egy kicsi tesis adag. Jó étvágyat!

2013. febr. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Bocs! : tej-tojás-cukor keverékkel öntöd nyakon.
2013. febr. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Töki pompost sütöttem, az előbb lett kész. föstölt tarjás, jó sok lilahagymával, tejföllel, reszelt sajttal.
2013. febr. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!