Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Banánból és rizsből szeretnék...

Banánból és rizsből szeretnék valami édességet. Nincs valakinek recept ötlete?

Figyelt kérdés
Keresgéltem neten de vagy kell hozzá mondjuk ananász, vagy hús mellé készül vagy sós... Nekem édességnek kéne, egy kis desszertet gondoltam ki, de nem tudom mit lehetne kihozni a dologból :D
2013. jan. 24. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Rizspuding, vagy rizses puding banándarabkákkal, mit szólsz hozzá?

- Megfőzöd a tejberizst, megfőzöd a pudingot, majd összekavarod, és a tálka tetejét a banánkarikákkal díszíted.

- Vagy a tejberizs főzése közben belefőzöd rögtön a vaníliapuding krémet is, és azután adod hozzá a banánt.

2013. jan. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2013. jan. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

nekem van egy rizsfánk receptem, ami tetszőleges gyömölcsökkel készül, banánnal is finom lenne.

HV: 20 deka kész főtt rizs, 15 deka darabolt gyümölcs. (ananász, banán, alma, meggy, aszaltak is finomak) 5 deka mazsola, 8 deka liszt, 10 deka cukor, egy cs. van. cukor, 5 deka puha vaj, 4 tojás, reszelt citrushéj, ha van.

a tojás sárgáját elkeverjük a cukrokkal, a liszttel, belekeverjük a mazsolát, a gyümölcsöt, a rizst.

a fehérjéket kemény habbá verjük, és azt is hozzákeverjük óvatosan.

olajat forrósítunk, kanállal beleszaggatjuk a rizsfánkot, és szép aranybarnára sütjük, közben forgatva.

papírtörlőre szedjük, felitatjuk a felesleges olajat.

ha van kedvünk 5 deka csokit felolvasztunk és megcsorgatjuk vele a fánkokat, de fahéjas porcukorral is meghinthetjük.

nagyon kiadós, gyors édesség.

2013. jan. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2013. jan. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors segítséget! Több olyat is találtam ami tetszik, egyet már meg is csináltam! Ment a hasznos mindenkinek
2013. jan. 26. 18:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!