Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek ez a fondant...

Szerintetek ez a fondant recept jó lesz?

Figyelt kérdés

[link]

szeretnék csinálni díszített muffinokat és nem tudom eldönteni hogy pillecukorból csináljam vagy vmelyik amerikai/angol recepttel



2013. jan. 22. 16:24
 1/2 anonim ***** válasza:

én így szoktam:


1 e.k. zselatin

6 e.k. víz

1 e.k. margarin

2 e.k. méz

porcukor (amennyit felvesz; nekem kb. 3/4 kiló szokott lenni, ha kellően finomszemcsés a porcukor. egyébként ez a titka az egésznek, ha nagyon szemcsés, akkor kristályos marad a végső massza és nehezebben formázható)


Elkészítés: a porcukrot átszitáljuk. Kb. fél kilónyit tegyünk keverőtálba, és készítsünk a közepébe mélyedést.


A zselatint keverjük el a vízben, majd vízgőz fölött melegítsük fel. Amikor már szinte forró, adjuk hozzá a margarint és a mézet, és addig keverjük, míg teljesen el nem olvadnak benne.


Ezután öntsük a porcukormélyedésbe, és kanállal kezdjük el belekeverni a porcukrot. Amikor már kanállal nem tudjuk kavarni, kézzel kezdjük el gyúrni. Ezt lehet a tálban, vagy porcukorral meghintett gyúródeszkán - ízlés szerint ;) . Annyi porcukrot adjunk még hozzá (legjobb kanalanként, minden adagot jól beledolgozva), hogy szép egynemű, gömbbé álló, kézhez még jócskán tapadó masszát kapjunk.


Torta bevonásához hagyhatjuk lágyabbra, figurák készítéséhez pedig keményebbre.


Miután készen vagyunk, duplán csomagoljuk bele folpack-ba, és hagyjuk pihenni szobahőmérsékleten kb. 6 órát.


2-3 napig szobahőn is eláll, ha tovább szeretnénk tárolni, tegyük hűtőbe.

2013. jan. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2013. febr. 17. 19:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!