Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 27én jönnek hozzánk barátok,...

27én jönnek hozzánk barátok, de én 27én dolgozom, így nem sok időm lesz főzni. Kaja-pia buli lesz, készíthetek hidegtálat? Ha igen, mi legyen az?

Figyelt kérdés
Előtte lévő nap nem nagyon tudok semmit csinálni sajna, mert nem lesz rá pénzünk, majd 27én kapok kajabónt.
2012. dec. 21. 17:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért mégis hogy akarod, ha se pénz se posztó...:)meg még melózol is aznap.

amúgy nyugodtan készíthetsz hidegtálat, de így csak a szokványos szendvicses, virslis buli lehet.

ja ban melegszendvicskrém receptem, ami olcsó is, és sütőben is süthető egyszerre viszonylag több is.

ha érdekel leírom. de mirelit leveles tésztából is csinálhatsz virslis rolót, vagy - nem tudom hányan lesztek-

a pizza sem egy drága dolog. ha hazamész bedagasztod, ha ott a társaság kisütöd.

2012. dec. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző nap nem lesz pénzed aznap meg dolgozol...nem jó kombó.Ha viszont mégsem akarod a bulit lefújni szólj a vendégeknek hogy mindenki hozzon egy kis valamit, pogit meg ilyesmit, te meg vegyél egy hurkát kolbászt csalamádét meg kenyeret , hazamész a hurkát meg kolbit bevágod a sütőbe és kész..:)
2012. dec. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ja, kezdek én is rájönni h esélytelen :D
2012. dec. 21. 18:00
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hozzon mindenki valamit, összedobtok pizzára, azt jó lesz.
2012. dec. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

27-én vegyél virslit, bacon csíkokba betekered, sütőben átsütöd. Tömény, nem lehet belőle sokat enni:))

Megpárolsz 2 cs. mexikói zöldségkeveréket, készítesz hozzá tejfeles-majonézes mártást. Gazdagíthatod főtt tojással, trappista kockákkal, 1-2 ecetes uborkával, savanykás almával.Sőt főtt kiskagyló tésztát is tehetsz bele, amit kis vegetás, olvasztott vajra szedtél előzőleg. Míg jönnek, addig lehűl a hűtőben. Debreceni párost is vehetsz. Minden attól függ, hányan lesztek, milyen étkűek, mennyit szánsz rá.

Megkenhetsz kenyérszeleteket vajjal, rá májkrém, megszórod sajttal, be a sütőbe pár percre. Lehet májkrém helyett hagymakarika, sós tejföl, rá reszelt sajt, s ezt is átsütöd a sütőben. Ezeket még a vendégek is megcsinálhatják, ha akarnak segíteni.:))

2012. dec. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Azért nem mindegy, hogy kb. mennyi időd lesz az ételek elkészítésére, az, hogy dolgozol és az alapanyagot is aznap kell megvenned, még eléggé tág határokat szab. Nem mindegy, hogy 1 órád van vagy 3-4 az ételek elkészítésére.

Amit én csinálnék: franciasaláta, virsli (sima főtt, baconbe tekert, grill fűszeres - többféle, de mégis hamar megvan), fűszeres csirkeszárny (előre fűszerezettet sok helyen lehet kapni, pár percre bedobod a sütőbe vagy az olajba és kész is), kukoricasaláta. Ezek hamar megvannak, egy órán belül végzel vele. Amúgy nem preferálom a fagyasztott zöldségkeverékeket meg az előre befűszerezett dolgokat, de a szükség nagy úr, van, hogy nagyon jól jönnek, ez most az az eset.

Ha még van idő, akkor csinálnék svéd gombasalátát és sonkatekercset is.

2012. dec. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
olyan 3-4 órám lenne
2012. dec. 21. 19:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Hányan jönnek?
2012. dec. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
sajtkrémes sonkatekercs, kukoricasaláta, franciasaláta, apró szendvicsfalatok (pl.szalámi-sajt-ubi-főtt tojás), és nagyon finom az említett mirelit leveles tésztába göngyölt virsli, tényleg 10 perc alatt kisül. édességnek a kókusz golyó, ha még van rá időd.
2012. dec. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!