Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mézeskalácsot szeretnék...

Mézeskalácsot szeretnék cukormázzal díszíteni, mit csináljak, hogy ne törjön annyira a cukormáz?

Figyelt kérdés
Tavaly végre sikerült úgy megcsinálnom a cukormázat,hogy nem lett folyós és azonnal megszáradt a mézeskalácson, viszont amikor fémdobozba raktam őket, szinte alig értem hozzá,olyan óvatosan rakosgattam, mégis letöredezett a máz. Mit csináltam rosszul?
2012. dec. 13. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mi lehetett a baj.

Én így csinálom

20 dkg porcukor

1 tojás fehérje

3 csepp citromlé

Felverem a tojás fehérjét, kanalanként hozzáadom a cukrot, miközben tovább verem. Végül a citromlét is beleteszem és még kicsit tovább keverem a habverővel.

Nekem ez mindig beválik.

2012. dec. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy csinálom, ahogy az első válaszoló, csak a tojás nagyságától függően változtatom a porcukor mennyiségét 15-20 dkg között sacc per kb-ra. :) Nem szokott letöredezni, de nem is rakom azonnal fémdobozba, azért egy napot szárítom, még ha úgy is látom, hogy megkötött a máz, de nem tudom, ez jelen-e valamit.
2012. dec. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Akkor gondolom neked nem szokott törni. Talán az lehetett a baj,hogy túl kemény lett a hab, mondjuk túl sok porcukrot használtam, mert én nem habverővel csináltam hanem csek simán összekevertem a fehérjét a porcukorral és az volt a furcsa,hogy kétszer megkevertem és azonnal kemény hab lett. Utána csak kb. 20 percem volt,hogy normálisan rányomjam a mézeskalácsra mert utána már annyira megkeményedett,hogy nem lehetett vele dolgozni...


Egyébként te rendes citromot szoktál használni, vagy citromlevet? és csak 3x cseppentesz belőle?

2012. dec. 13. 12:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tényleg túl kemény lett a hab, sok volt benne a porcukor. Citromléből vagy ecetből éppen csak egy picit csurrantok bele, olyan két cseppnyit. Citromot használok, nem citromlevet.
2012. dec. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget mindkettőtöknek!
2012. dec. 13. 13:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!