Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell a mézeskalács...

Hogyan kell a mézeskalács házikó tetejét atombiztosra összeragasztani?

Figyelt kérdés

Tavaly csúszott szét az egész,ha 8 kezem lett volna,az is kevés lett volna hogy a 4 oldalát,és a két fél tetőt egyben tartsam.

Idén is sütni akarok,de a ragasztással nem akarok vesződni.Porcukor és tojásfehérje a ragasztóanyag,olyan nyúlós állagú.Tudtok valami tippet adni,hogy ne csússzon szét az egész?Főleg a tető a problémás.Sokáig kell tartani,és akkor is gyakran szétdől..

Már a ragasztópisztoly is megfordult a fejemben.Díszként fog funkcionálni,nem esszük meg!



2012. dec. 11. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly karamellel ragasztottam össze, na az tartott, de úgy megégettem magam, hogy idén a tojásfehérje+porcukorral próbálkoztam. Ez meg nem tartott annyira, bár azt mondják, hogy először a 4 falat kell összeragasztani, majd ha az rendesen áll, akkor rárakni a tetőt. Én ezzel nem akartam bajlódni, így minden oldalánál fogpiszkálót szúrtam bele, a végét levágtam, majd szépen ezzel a mázzal eltakartam. Senki nem látja, hogy megerősítettem és már 1 hete áll.
2012. dec. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg Moha blogját, gyönyörű mézeskalácsokat készít.


Egy tojás habjához 20 dkg cukor, két evőkanál étkezési keményítő, és kevés citromlé illetve ételfesték, ha színeset akarsz.

2012. dec. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%
Ha cukrot karamellizálnál az atombiztosra megtartaná, de sajnos nagyon forró, szinte elkerülhetetlen, hogy ne égesse meg magát vele az ember, plusz egy pillanat alatt megdermed és akkor lehet újramelegíteni az egészet.. :(
2012. dec. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Mi tavaly a testvéremmel karamellel csináltuk, nem égettük meg magunkat és tartott is. Aztán cukros tojáshabbal feldíszítettük.


Amúgy láttam olyan mézeskalács-házat is, hogy a tető lapjai a földig értek. Azt talán könnyebb összeragasztani.

2012. dec. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

fogpiszkálóval összetűzöd

ezt később ki is húzhatod, ha akarod

2012. dec. 12. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket!Hogy a fogpiszkáló nem jutott eszembe!!!
2012. dec. 12. 16:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!