Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen isteni csirkemelles...

Milyen isteni csirkemelles ételeket ajánlotok?

Figyelt kérdés

Párommal összevesztünk, de szombaton egyedül leszek a lakásban és kiakarom engesztelni. Ehhez kéne valami isteni recept, de kínai kilőve, grill csirkemellet már evett, rántottat nem akarok, se dubaryt.

Párolt rízs lenne a köret, ehhez valami szósz vagy uborka saláta, a hústól függ.

Plusz venni akarok egy üveg BB pezsgőt, édeset.

Desszert ötleteket is várok, azaz szívesen fogadok.



#csirkemell #engesztelő vacsora
2012. dec. 2. 21:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Párom 26 F. :)
2012. dec. 2. 21:47
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha a Hústól függ, akkor egy jó sült tarját csinálnák. Azt minden férfi szereti.
2012. dec. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet abbahagyni... csirke.

Meg őzgerincformában lehet megsütni Sajtos csirkemellet, a rudat aztán szápen lehet szeletelni.

2012. dec. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

20 deka sajtot reszelj le, vajazz ki egy tűzálló tálat, a sajt felét szórd bele. A vékony csíkokra vágott, sózott csirkemellet sűrű sörtésztába mártva pakold rá a sajtra, majd a maradék sajtot tedd a tetejére. Önts rá az egészre annyi tejszínt, hogy ellepje. Alufóliával letakarva süsd 20 percig, majd fólia nélkül süsd addig, míg a sajt megpirul kicsit. Rizshez kitűnő, a szószt tedd a rizsre, a húst pedig mellé. Jégsalátával szoktam tálalni, joghurtos szósszal. Desszertnek pedig a jól bevált tiramisut javaslom, nem nagyon lehet vele melléfogni. ;-)


A rizsből csinálhatsz egy karimát is a tányérra, a közepe legyen "lyukas", oda tedd a húst a szósszal. Erős paprika is illik hozzá, pl. káposztával töltött cseresznyepaprika.


(Éhes lettem, megyek enni. :-D)

2012. dec. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kedves 3!


Pont tiramisut akarok desszertnek csinálni. Sörtésztareceptet és tiramisu receptet tudsz mondani? :)


Várok még ötleteket és recepteket, bár eddíg ez nagyon csábító,de szombat még nem holnap van :)

2012. dec. 2. 22:33
 6/11 anonim ***** válasza:

Én csirkemell tortát csinálnék :D

Csirkehusi,ananész/őszibarack,csirkehusi..Így rétegezed vagy egy kör alakú jénaiba vagy a tepsibe, és a végén sok sok sok sajt :)

2012. dec. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Őzgerinces csirkemell andi kohyhájáról. nézd, meg érdemes.
2012. dec. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Gombás töltelékkel-aszaltszilvával töltött csirkemellrolád, baconba tekerve. mellé formázott mexikóis rizs, csemegeuborka, vagy cékla is mehet mellé.

desszert, valami pohárkrém, rizspuding, vagy babapiskótás-gyümölcsös puding rétegezve.

esetleg jó hideg madártej, szépen kehelyben tálalva, mazsolvál megszórva, és egy kis fahéjjal lehintve.

2012. dec. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is hasonlót ajánlok, mint a negyedik válaszoló, csak az enyém összesül, lehet szeletelni:

-egy tepsit kenjél ki zsiradékkal, én sütőmargarinnal szoktam

-a csirkemelleket lisztes tojásba forgatom, lerakok egy réteget

-rászórok egy réteg sajtot

-erre öntök tejszínt, épp csak hogy, jusson mindenhova

-most ismét a csirkemellek

-ismét a sajt

-ismét a tejszín

Be a sütőbe, megsütni, isteni lesz. Szépen összesül, lehet szeletelni, vagy kockákra vágni, ki hogy kívánja. Rizs nagyon passzol hozzá. Egyik kedvenc kajám, a férjemnek is, és a családban mindenkinek

2012. dec. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a többi választ, ezért elnézést, ha egy ugyanolyan receptet írok. Ez kínai rizses csirke néven fut, de semmi az ég világon nem emlékeztet benne kínaira. Meg se enném, mert én sem kedvelem a kínait :/

Tehát veszel húsleves kockát, leginkább csirkehúslevest (ha nincs, jó a marha is) és ebből csinálsz egy alaplét. Ha van kedved akkor persze csinálhatsz normál húslevest is :) az alaplébe tegyél 3 félbevágott fokhagymát. Kell bele csilipaprika is, de ha nem bírjátok a csípőset, akkor csak egy leheletnyit tegyetek bele (én sem szeretem a csípőset, de egy kis gondolatnyitól épp hogy finom lesz és nem csípős!). Eredetileg kell bele gyömbér is, melyet kis szeletekre kell vágni (vékonyra). Annyi szelet, ahány főnek főzöl. Ebbe bele a rizs. Én barna rizzsel csináltam, de fehérrel vagy jázminrizzsel is ugyanolyan jó. Majd bele a csirkemell. Belerakhatod egészben is, de én csíkokra vágtam. Ha utóbbi mellett döntesz, akkor figyelj arra, hogy az gyorsabban megpárolódik, mint az egész mell! Tehát csak akkor tedd bele, ha a rizs már vmennyit párolódott. Rá a fedő és hagyni főni :) sztem nagyon finom és egyszerű is. Ezt főleg azért írom, mert én nem tudok főzni, de ezt meg tudtam csinálni és fini is lett.

2012. dec. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!