Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rakott krumpli maskepp? (csak...

Rakott krumpli maskepp? (csak 4 tojas van itthon)

Figyelt kérdés
2012. nov. 1. 09:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi az ami egyáltalán van otthon a krumplin és a tojáson kivül?

Kolbász nem feltétlenül kell a rakott krumpliba, csak tojással is meg lehet csinálni. De azért tejföl, vagy tejszin esetleg sajt kell hozzá. Ird meg mid van, akkor könnyebben kapsz ötletet.

2012. nov. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Fogalmam sincs, te hogyan szoktad, én egész biztos másképp csinálom. Az 1 l-es jénaim tele lesz és 4 tojást szoktam hozzá főzni:


A krumplit, tojást megfőzöd, megpucolod, karikára szeled. A füstölt kolbit (virslit) is karikára szelem, majd kevés olvasztott zsíron átforgatom.

A jénai aljára teszek egy keveset a kolbász zsírjából, majd bekenem vastagon tejföllel. Arra a krumpli felét rakom, sózom, borsozom, majd a tojást (sózom), tetejére a kolbász karikák, és a tetejére a krumpli másik fele. Ezt se felejtsd el megsózni. Kend be tejföllel és arra locsold a kolbász-zsír maradékot. A jénait a tetejével beborítom, és a gázlángon takrékon kezdem el összerotyogtatni. Látod a külsején, amikor a tejföl és a kolbász zsírja szépen összerotyog, még mielőtt kiforrna a tető alól, leszeded a lángról és a tetejét is abban a percben. Így egy szaftos, kenyérrel is tunkolható (szerintem fincsi), kaja lesz, egyáltalán nem lesz fujtós, mintha a sütőben sütöd össze.

Én így jobban szeretem, mint a sütőben készültet.

2012. nov. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hu, de jó ötlet második! Köszi:)
2012. nov. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szivesen!
2012. nov. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

A rakott krumpli is rengeteg variációban létezik.nem feltétlenül kell főtt tojással készíteni.

héjában megfőzöl krumplit, amit zsírozot tepsibe leraksz egy sorban. erre jöhet, ami van otthon, szalámi, kolbász,szalonna, sonka, húsmaradék felszeletelve. erre egy sor karikára vágot hagyma, közben fűszerezni ízlés szerint, majd befedni a a maradék krumplikarikákkal.

a négy tojást kissé felverni, egy pohár tejföllel elkeverni, bele 5 deka reszelt sajt.ezzel leönteni a rakottast, majd még a tetejére is reszelt sajt.

jó pirosra sütni. egy kicsit pihentetve kockákra vágva lehet tálalni, savanyúsággal, kecsappal, ki mit szeret.

a belesült édes hagymától, sajtos -tojásos tejföltől szaftos is nagyon finom.

2012. nov. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
42%

2-es vagyok!

Akinek nem tetszik az általam készített rakott-krumpli variáció, az ne készítse azon a módon, mert egész biztosan a torkán fok akadni. De attól még, hogy nem nyerte el a tetszését, hogy nem olyan, ami neki ízlene, másoknak még jó lehet, tehát BUNKÓSÁG LEPONTOZNI! CSAK SAJÁT MAGÁRÓL ÁLLÍT KI SZEGÉNYSÉGI BIZONYÍTVÁNYT!

2012. nov. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én párom, kimondottan a gázon "sült" rakottkrumplit szereti. minden finom alapanyag legyen egybe, jó szaftos legyen,az a lényeg.
2012. nov. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mondok egy rakott krumpli recit,amibe nem kell tojás,saját találmány,de isteni finom,sokan megkóstolták,a családom szereti,sűrűn kerül asztalra,ha épp nincs otthon tojás.

A tepsibe olajat öntök

A krumplit héjában megfőzöm,karikákra vágom a tepsibe,fűszerezem csak is!!!!!!!!!!!grill fűszerkeverékkel

Rá karikázok vöröshagymát

Erre megy mirelit zöldség,bármilyen,lehet amibe van brokkoli,vagy gomba,teljesen mindegy csak sok legyen

Erre megy karikákra vágott paradicsom,virsli,rá tejföl,és sajt,és sajt,készre sütöd!

Nem az az igazi rakott krumpli,inkább tepsis krumplinak mondanám,de isteniiiii,egyszer próbáld ki!

2012. nov. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!