Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen alapanyagok kellenek...

Milyen alapanyagok kellenek az almakompóthoz?

Figyelt kérdés

3 közepes piros almához mennyi cukor,szegfüszeg,fahéj kell?ÉS még egy kérdés mikor kell ezeket bele tenni?

Hidegen vagy ha már forr?Köszönöm a válaszokat.



2012. okt. 23. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Én így szoktam:


Meghámozom az almát, (mondjuk 3 közepes, pirosat :D)kisebb kockákra darabolom.

Beleteszem egy lábasba és hideg vizet öntök rá. Kb. kétszer annyit, mint, ami ellepi, mert a fiam és én az almát, a férjem a levét szereti. Én rögtön teszek bele egy kis cukrot, kb. 2evőkanállal, 5-6 szem szegfűszeget (teatojásban)és egy jó nagy csipet fahéjat.

Mikor kész, akkor kiszedem a szegfűszeget.

2012. okt. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is így csinálom, de három kanál cukorral, és két karika héjas citromot is teszek bele. nagyon kellemes ízű lesz.nekem nincs teatojásom, de nem zavar az a pár szem szegfűszeg.egyszerre hidegvízben teszem fel.
2012. okt. 24. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én annyi vizet öntök a feldarabolt almára hogy éppen ellepje, és legalább 3 kanál cukrot, 1 cs vaníliás cukrot, mokkáskanál fahéjat és fél citrom héját(vékonyan belehámozva) teszem bele.Szegfűszeg sosincs itthon úgyhogy azt nem teszek bele, viszont ha van mézeskalács vagy forralt bor fűszerkeverékem akkor egy csipettel megbolondítom.
2012. okt. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


[link] -2


[link] -gabys-konyhajabol

2012. okt. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!