Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » SOS, a muffint melegen vagy...

SOS, a muffint melegen vagy hidegen lehet jobban kiszedni a formából, ha nincsenek kis papírkák alatta?

Figyelt kérdés

2012. okt. 19. 11:26
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Jelentem, melegen kijöttek hibátlanul. :D
2012. okt. 19. 11:35
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A legjobban akkor jönneki ki, ha miután kiszedted a sütöböl, kb 5-10 percet vársz és utána próbálod meg.

Egész forrón néha szétesnek, kihülve meg hozzátapadnak a formához. Mellesleg én soha nem teszek bele papirt, mert utálom, ha úgy keii "kirágni" a papirból a sütit.

2012. okt. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
kb. 3-4 perc telhetett el. :o)
2012. okt. 19. 11:42
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

legközelebbre, hogy biztos légy. a tepsit vizes konyharuhára tedd, és hagyd pár percig. pára keletkezik, és simán elengedi a tészta tepsit , akár papíros, akár sima.

minden sütire érvényes.

2012. okt. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
De azért azt tegyük hozzá, hogy a muffin papír nélkül olyan, mint a hal esernyő nélkül. :)
2012. okt. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Valakinek már sikerült olyan muffint sütni, ami nem ragadt bele a papirba, amikor eszed?
2012. okt. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Vegyél szilikon muffin formát a papír helyett. Hidegen melegen kiesik belőle mint a szél és még cakkos is a széle mint a papírtól!
2012. okt. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kivajazod a formát,vagy,ahogy előttem is írták,szilikon formát használsz. Egy biztos,hagyni kell kihűlni!
2012. okt. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Én sem szeretem, ha ki kell rágni a papírból.

Ezért én úgy szoktam csinálni, hogy réteslapból kivágok köröket (amekkora a sablon papír kiterítve) és arra teszem a tésztát amit aztán a kivajazott formába dobok.

(bőven elég egy réteget tenni a réteslapból.)

Amikor beleteszem, nem tölti ki teljesen a formát, de ahogy sül, úgy szépen kinyomja oldalra magát. És így a "papír" is ehető.

Ha sütés után még felül kicsit kilóg a réteslap, akkor

simítsd végig a kezed rajta, és simán letörik.

Úgy fog kinézni, mintha nem is lenne rajta papír.

2012. okt. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Utolsó, ez jól hangzik, de jelenleg nem vagyok olyan "időmilliomos", hogy réteslapból szabdaljak karikákat.

Majd nyugdíjas koromban kipróbálom. :o)

2012. okt. 23. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!