Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » SoS, zselatinlapokkal mit...

SoS, zselatinlapokkal mit kell csinálnom?

Figyelt kérdés
4 dl zselét szeretnék készíteni, ami kék ételfestékkel egy tálba öntve vízet jelképez majd. Olyan zselatinlap van itthon, amiben 11 db lap van és a csomagra az van írva, 1 liter folyadékhoz. Illetve azt írja, áztassuk a lapokat egyenként vízbe 5 percre utána nyomkodjuk ki. A kinyomkodott lapokat melegítsül felolvadásig és ezt tegyük az ételhez. Nem értem, mi az, hogy enyhén nyomkodjuk ki? Illetve amiben ázott, azt a vizet öntsem ki és utána a megmelegített zselatint öntsem egy új hideg vízbe? Az nem jó, ha a vízzel együtt melegítem fel és utána szűröm le?
2012. okt. 12. 09:06
 1/7 Golan Trevize ***** válasza:
62%

jézusom...

leírod lépésről-lépésre, hogy mit kell csinálnod...


vegyük tehát sorban:


1) van 11 lapod, ami 1 literhez kell. egy lap tehát kb. 0,091 literhez jó. neked 4 dl, vagyis 0,4 liter kell. tehát neked 4,4 lapka fog kelleni. az egyszerűség kedvéért vegyél négy és fél lapkát.


2) ezeket egyenként beáztatod vízbe, 5 percre. utána enyhén kinyomkodod. enyhén. nem trancsírózod szét, nem kloffolod ki, nem csavarod ki, csak úgy finoman.


3) bedobod a lapokat egy lábosba, és olvadásig felmelegíted. a lapokat. nem vízzel, nem tejjel, nem sörrel. a lapokat. csak a lapokat.


4) ha megolvadt, ráburítod, amire akarod, megvárod, míg medermed (tudod, olyan remegős-kocsonyás lesz) és kész...

2012. okt. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Ez mind szép és jó csak ott a hiba h a zselatint KRÉMBE kell rakni. Ami a süti tetejére kell az ZSELÉ. Uh ne is szenvedj hanem menj el szépen a boltba és vegyél zselét
2012. okt. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%
Jah bocs. Tálba kell de akkor is zselé. A zselatin krémek összefogására kell. Az állaga is teljesen más
2012. okt. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én végül így csináltam: Beledobtam egy tál vízbe 5 lapot (egyszerre, nem egyenként, mert akkor ez 25 perc lett volna vagy egyszerre 5 tál). 10 perc múlva leöntöttem róla a vizet , nem nyomkodtam, nem fogdostam. Betettem tálastul a mikróba 1 percre. Utána hozzáöntöttem az ételfestékes vízhez. Az eredmény jó lett, zselé. :)
2012. okt. 12. 18:21
 5/7 anonim ***** válasza:
43%
4. Akármit mondassz az nem zselé hanem ZSELATIN. NEM UGYASN AZ. De persze nem kell hinni a szakembernek
2012. okt. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, az a lényeg, hogy jól csináltad!!!!!! Ésnem krémbe kellett, hanem vízbe - zseléhez, - mert vizet fog vele imitálni- ennyi!
2012. okt. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
43%
Nem mindegy. Jó erre lehet h jó, de megenni lehet már nem lesz annyira nagy élmény. De akkor se mondjátok már azt a zselatinra h zselé. A nadrágra sem mondod azt h szokny meg a székre sem h asztal MERT NEM UGYAN AZ
2012. okt. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!