Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sajtos lepényke élesztö...

Sajtos lepényke élesztö nélkül, létezik ilyen recept?

Figyelt kérdés

Olyan sajtos pelényke receptet keresek, amiben nincs élesztö, hanem csak sütöpor vagy szódabikarbóna.


Hasonló kinézetre, mint az almás lepényke (amikor palacsintatésztaszerübe van alma reszelve és serpenyöben kanalanként kisütve), de nem édes, hanem sajtos.


Régen valahol ettem ilyet, de még gyerekkoromban. Ami nagyon tetszett, hogy kb 10-15 perc alatt kész is volt. Sajnos a receptet nem tudom elkérni már.


Ha valaki segitene, nagyon örülnék neki.


2012. szept. 29. 16:08
 1/3 A kérdező kommentje:
Senkinek nincs ötlete?
2012. szept. 30. 19:10
 2/3 e-ditta ***** válasza:
Sajnos én is csak régebbröl ismerem, de receptem nincs, de remélem, azért ismero valaki
2012. szept. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Idöközben kaptam privátban egy receptet, ide is beirom, mert hátha másnak is megtetszik.


15 dkg liszt, 1 tojás, só, bors, örölt kömény, csipö pirospaprika, 1 tk sütöpor: ezekböl sürü palacsintatésztát keverünk, tejjel higitjuk megfelelö állagúra (kb 1-1,5 dl kell),

majd 10 dkg reszelt sajtot (lehet füstölt is) belekeverünk.

Teflon serpenyöt felforrósitunk, kiolajozzuk, lecsavarjuk a lángot közepesre, és evökanálnyi adagokban beletesszük a masszát, és pár perc alatt mindekét oldalát megsütjük.


Nekünk nagyon izlett, igen hasonlit arra, amire emlékeztem.

2012. okt. 5. 13:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!