Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valaki tud egy diós sütit?

Valaki tud egy diós sütit?

Figyelt kérdés
Az a lényeg, hogy ne legyen nehéz és olcsó legyen, de ne alap. Tehát nem valami piskótába szórt dióra gondoltam. Link is jöhet, de le is írhatjátok.

2012. szept. 24. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
A krém diós, a teteje tojáshab. ha érdekel leírom, hosszú , de könnyű, és nem hétköznapi.(5 tojásos)
2012. szept. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Aha jöhet, most van tojás. Köszi.
2012. szept. 24. 18:30
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


A legeslegkedvencebb diós süti receptem. :) Mindenki imádja a családban. Egyszerűen isteni, csókoljuk annak az ismeretlennek a lába nyomát, meg a kacsóit, aki kitalálta a receptet. :)

2012. szept. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Írom:)

diókrémes-habos kocka

tészta: 5 tojás sárgája, 20 dk porcukor, 10 ek. melegvíz, fél deci olaj,20 deka liszt, fél cs. sütőpor.

Krém:20 dk margarin, 20 dk porcukor, 2,5 deci tej, 3 ek. liszt, 10 dk darált dió, fél deci rum, vagy 1 rumaroma.

hab:az 5 tojás fehérje, 25 dk porcukor.

tetejére olvasztott csoki, vagy valami bevált csokimáz folyósan.

a tojások sárgáját kikeverjük a cukorral, a melegvízzel, olajjal és belekeverjük a sütőporos lisztet.

sütőpapíros kb 38x25-ös tepsiben tűpróbáig sütjük.

a csésze tejet elkeverjük a 3 ek. liszttel és sűrűrre főzzük, hagyjuk teljesen kihűlni.

a margarint a cukorral habosra keverjük, hozzákeverjük a tejes masszát és a darált diót.(géppel a leggyorsabb)

az 5 tojásfehérjét a cukorral gőz fölött nagyon kemény habbá verjük.

a kihűlt tésztára kenjük egyenletesen a diókrémet. erre szintén egyenletesen a kemény habot. villával csíkosra h mintázzuk a tetejét.

vagy olvasztunk egy kistábla tortabevonót, vagy csinálunk egy folyós csokimázat, cukorból, kakaóból,olajból és kanállal összevissza megcsurgatjuk szép cirmosra.

forróvízbe mártott késsel szépen kockákra vágjuk.

rendkívül finom és látványos süti. nagyon édes, esetleg a cukrokon csalhatsz egy kicsit.

üdv.

2012. szept. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az elsőt holnap kipróbálom, a másodika majd pénteken. Egyébként köszi! Majd küldöm, hogy milyen volt! ;)
2012. szept. 24. 18:56
 6/8 A kérdező kommentje:
Amúgy 13/f :)
2012. szept. 24. 19:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Sok sikert, és kiváncsian várjuk a beszámolódat :)
2012. szept. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát ma este megsütöttem a másodikat, vagyis a kosárkásat. Muffinsütőben csináltam. Egyetlen dolog nem jó: a mi sütőnkben 4-es fokozaton (az körülbelül a 190 fok) 15-20 perc múlva vettem ki, és tökéletes volt. Úgyhogy nem tudom, milyen lett volna, ha 25 percig sütöm. Mindenkinek ízlett a családból, úgyhogy köszi a receptet, elraktam a családi receptkönyvbe. ;)
2012. szept. 25. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!