Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vajkrém receptet keresek tortába?

Vajkrém receptet keresek tortába?

Figyelt kérdés

Amit eddig találtam, abban fele-fele arányban volt vaj és porcukor, majd ehhez a kakaópor, de félek, hogy ez így nagyon töményen édes lesz.

Van bevált kakaós vajkrém recepted? :)

Köszönöm!



2012. szept. 21. 14:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Én éppen most készültem el vele!kicsit macerás,de isteni!6 tojás kikeversz 25dkg cukorral.Vízgőz fölé teszed,és fél órát vered habverővel.Tényleg kell a fél óra,sajnos ezt nem lehet lerövidíteni,mert akkor lesz sűrű krém!Hihetetlen,de tényleg az utolsó pár percben kezd igazán sűrű lenni!majd hagyod kihűlni.Közben 30 dkg puha vajat habosra keversz,és fokozatosan adagolod a kihűlt tojáskrémet.Nagyon finom lesz!Én tettem bele egy tábla milka csokit felolvasztva,és két kanál kakaót.csoki nélkül simán 3 kanál kakaó!
2012. szept. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ebből finom krémed lesz!


fél liter vizet fél kg cukorral forrald fel.

közben 2 cs. vaniliás pudingot kevés vizzel keverj ki,és amikor forr a vized akkor öntsd bele,és addig főzd amíg sűrű nem lesz.


amikor már kihűlt v. már csak langyos akkor keverhetsz hozzá (robotgéppel) rámát.


ha fél kg krém kell,akkor pl: 25 dkg rámát keverj ki 25dkg krémmel.


és ebből csinálhatsz: csokikrémet kakaópor hozzá adásával.

vagy: diókrémet,citrom krémet,kávé krémet,mogyorós krémet

2012. szept. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
1 csomag csokis pudigpor, 5 kanál cukor, 1 tojás sárgája, 3,5 dl tej.Ebből sűrű krémet főzöl.Még forrón beletördelsz 10 dkg étcsokit ami szépen bele is fog olvadni.kavargatva hűtsd ki és 15 dkg vajjal robotgéppel keverd ki jó habosra.Szerintem ez a legfinomabb csokis krém.:)
2012. szept. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!