Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit lehet készíteni tökből...

Mit lehet készíteni tökből rántott tök és tőkfőzeléken kívül?

Figyelt kérdés
Köszönöm az ötleteket, recepteket
2009. júl. 30. 12:44
 1/9 anonim válasza:
igen,most van/volt a szezonja...Ép pl. szoktam rakott tököt (a tököt feldarabolom, de vékony szeletekre is lehet vágni, beterítem darált hússal és rizzsel, persze, ízesítem fűszerekkel, tetejére sajtot vagy tejfölt és a sütőbe vele: egyszerű és nagyon finom); aztán szoktam tökfasírtot is készíteni, nagyon finom, húsmentes vagy hóvégi napokra kiváló; és lehet töklecsót is készíteni, még patiszont is szoktam beletenni. De biztos van még pár lehetőség! Én épp most főztem főzeléket belőle.
2009. júl. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
szia köszi tökfasírtot hogyan kell?
2009. júl. 30. 12:54
 3/9 anonim válasza:
csinálhatsz még töltött tököt is. A csillagtöknek kivágod a magházát, megtöltöd fasírthússal, és be a sütőbe. Isteni finom
2009. júl. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
töklecsónak a kedvencem:)
2009. júl. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Tökfasírt

Hozzávalók:

# 50 dkg gyalult tök

# 5 evőkanál liszt

# 12 dkg sajt

# 2 tojás

# kapor

# só

# őrölt bors

# olaj


Elkészítés: A tököt enyhén lesózzuk, fél óráig állni hagyjuk, majd kicsavarjuk, és egy egy tálba rakjuk. Hozzáadjuk a lisztet, a durvára reszelt sajtot, a felvert tojást és az apróra vágott kaprot, ízlés szerint sózzuk, borsozzuk. Forró olajba evőkanállal beleszaggatjuk, lapos, kerek formára igazítjuk. Mindkét oldalát ropogósra sütjük. Melegen fogyasztjuk. Jó étvágyat!


Megjegyzés:

A tököt lehet helyettesíteni cukkinivel vagy patiszonnal. A családom megkeni a tetejét tejföllel, sajttal és ketchuppal, bár így sokkal laktatóbb.

2009. júl. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
igen, hát valahogy így kell csinálni a tökfasírtot, ahogy az utolsó válaszoló megírta, bár nekem nincs mércém, a szomszédasszonytól tanultam évekkel ezelőtt. De nagyon finom, próbáld ki!
2009. júl. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
még annyit, hogy a sajtot én pl. kihagyom belőle
2009. júl. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kikavart tok!Mi szeretjuk

Lereszeleda nagyjuku reszelom,megfozod,jol !!!!lecsepegteted sozod borsozod es 1 kis majonezzel nyakon ontod.Van olyan jo mint a karfiol vagy a padlizsan kikavarva.Esetleg a szine miatt 1 nagyon picike kaort rakhatsz bele,de ne a kapor dominaljon.

2009. aug. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tokfasirt,lecso? Még én de csináltam!A lecsos valtozatot hogy kell?
2019. júl. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!