Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valami gyors almás finomság?

Valami gyors almás finomság?

Figyelt kérdés
Annyira gyümölcsös édességes kedvem lett hirtelen. Alma van itthon, meg körte.. de az utóbbit annyira nem szeretem. Fahéjas sült almára gondoltam.. de hátha van valami jobb ötlet a tarsolyotokban! :)

2012. szept. 5. 19:22
 1/6 anonim válasza:

Végy egy almát és egy kést.Vágd cikkekre,szolidabbak 8,mohóbbak 4-re.Ízlés szerint hámozd.

Az elkészült finomságot tálcán tálaljuk.

Jó étvágyat!

2012. szept. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
26%
2012. szept. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

almafánk: fél kiló reszelt alma kissé kinomykodva, 15 deka liszt, 1 tojás, 10 deka porcukor, fél cs. sütőpor.

összekeverni kanállal forró olajba kis fánkocskákat szaggatni.

papírtörlőre szedni, rá fahéjas cukor.

2012. szept. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Almás zabkása:


1 kisebb almát meghámozol, felvágod apró darabokra és 3 dl fahéjjal és pici citromlével ízesített vízbe felteszed főni 5 percre. Kimérsz 25-30g zabpelyhet és 1 dl tejet majd az almához kevered. Addig főzöd míg pépes ( kissé pudingos) állagot nem kapsz. Cukorral vagy mézzel ízesíted.


Melegen is finom, de kihűlve megdermed és olyan mint a puding csak sokkal egészségesebb (:

2012. szept. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én kakaóport is szoktam hozzá tenni egy teáskanállal, utolsó voltam.
2012. szept. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Acplinth válasza:
Ha van kedved palacsintát sütni tehetsz bele almatölteléket. (reszelt alma darált dió porcukor fahéj mix)
2012. szept. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!