Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A polcot, ahol tárolom a...

A polcot, ahol tárolom a lisztet, cukrot, stb. találtam 2 kis fehéres színű kb 1 cm-es kukacot?

Figyelt kérdés
Gyorsan átnéztem mindent, megbontva egy fél rizs, és fél csomag búzadara van, átnéztem, de nem találtam többet, remélem nincs is több? Szerintetek hogyan kerülhettek oda?
2012. szept. 4. 11:06
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Valamelyikben lehettek peték, azok keltek ki. Sajnos ezrével lehetnek még. Kuka minden. A szekrényt ki kell mosni minimum domestossal. Nekem kisállateledellel jött, de nemcsak a lisztben, hanem még a vegetában és a húsleveskockában is voltak. Mindent ki kellett dobni.
2012. szept. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%

Molykukac, sajnos nem bízhatsz a többi cuccban sem, mert peték lehetnek bennük, amit nem is látsz. mindent ki kell dobni, a biztonság kedvéért, és alaposan kitakarítani a polcot.

utána vegyél Biostop élelmiszermoly csapdát, amt beteszel a polcra. megfogja a molyokat.

nem vegyszer nem kell félni tőle, egy ragacsos lap.

pl a Dm-ben is kapható.

2012. szept. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Ne Domestossal mosd a polcokat,mert az vegyszer. Ecettel moss át mindent.
2012. szept. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat! Huhh,akkor most több kg liszt, cukor,tészta, és minden kis apróság mehet a kukába,:-( Mennyi pénz :-((
2012. szept. 4. 11:24
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

cukorban én még életemben nem láttam molyt...

mellesleg felesleges mindent kidobni

öntsd át a dolgokat jól záródó műanyag edényekbe/befőttes üvegekbe, és adj nekik időt - ha találsz bennük molyt, kidobod, ha nem, nem

lisztet át lehet szitálni, nem kell egyből mindent kukába dobni - persze ha megengedheted magadnak...

a polc/szekrény alapos áttisztítása természetesen ajánlott


ja, és nem csak a megbontott dolgokban bújhatnak meg, bele tudják enni magukat az ép csomagolásba is

2012. szept. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem is a bontatlanokat különítsd el valahova, persze oda is molycsapda. aztán majd felbontva meglátod, mi van vele, mert hamar bebázozódnak a peték, vagyis szemmel láthatóvá válnak a kis dögök.
2012. szept. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, hogy ilyen gyorsan válaszolt, és segített nekem!!! Gyorsan el is kezdem, és elkülönítem a bontatlanokat és takarítom a szekrényt!
2012. szept. 4. 11:43
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem pontoztam le senkit, én mindenkinek zöld kezet nyomok!
2012. szept. 4. 11:44
 9/10 anonim ***** válasza:
A kérdésre: Tudomásom szerint a lisztkukac fekete. A malmok is tele vannak vele. Szitálják, és kész. Van ahol meg tenyésztik, megsütik és fogyasztják.
2012. szept. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem se dobj ki mindent, hamen nézd át a bontatlan liszteket is. Ha látsz benne kukacot vagy magát a molyt, akkor kuka, és akkor is kidobhatod, ha pókháló szerű dolgot találsz benne. Egyáltalán nem biztos, hogy mindenbe bele ment. A polcokat érdemes letisztítani.
2012. szept. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!