Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok nekem olyan recepteke...

Tudnátok nekem olyan recepteket mondani ( leginkább sütemény recepteket), amihez nem kell zsiradék (vaj, margarin, zsír, olaj) sajt, és só?

Figyelt kérdés
A páromnak pár hónapig be kell tartania egy különös diétát( orvosi dolog miatt), és ezért nem ehet sót,zsíros ételeket,sajtokat,vajat.Szeretném meglepni valami olyan süteménnyel, amiben biztos lehetek, hogy nincs olyan hozzávaló, amitől gond lehet. :) (az egyszerű piskótatekercs már megvolt(2x), úgyhogy ha tudtok még valami megfelelőt légyszives szóljatok :) :P

2012. aug. 22. 20:02
 1/4 anonim válasza:

Pedig pont a piskótatekercs jutott eszembe elsőre... :)

Ha keversz piskótatésztát, dobálsz bele gyümölcsöt, az is finom. Most érik például a szilva. Vagy piskóta alapra pudingot teszel, gyümölcsöket, és bevonod zselatinnal. Hasonló, de mégis más. Vagy fűszerezheted a tésztát, például fahéjjal, gyömbérrel, szegfűszeggel, szórhatsz rá sütés előtt durvára darált (tört) diót.

Remélem, tudtam egy kicsit segíteni. :)

2012. aug. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is a pikóta jutott eszembe.

nagyon variálható,ne csak tekercs legyen.meggy,cseresznye,csoki,alma, és még sok más is mehet bele.


Aztán vannak a kelt,élesztős tészták.A receptjei van hogy irnak sót,meg olajat,de ezeket kihagyhatod,mert nem befolyásolja a tészta állagát,izét.Ezeket sütheted kerámia,vagy szilikon tepsiben,igy beleragadni sem fog.Ha fém tepsit használsz,akkor bizony ki kell kenned vajjal,majd lisztezni,de az a minimális mennyiségű vaj,ami a kikenéshez kell, nem szivódik vele a tésztába.


Nos,hirtelen csak ezek jutottak eszembe,remélem segithettem valamicskét.

2012. aug. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Háztartási keksz,alma,vaniliás puding.

Egy tepsibe pakolj háztartási kekszet,rá megy a reszelt alma amit felfőztél a pudingporral,majd takard be kekszel...mehet be a hűtőbe,amint megdermed már kész is.Nagyon finom :)

2012. aug. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bögrés süti almával:

1 bögre liszt

1 bögre cukor

1 bögre reszelt alma (kb 3-4 db, mérettől függ)

2-3 tojás (mérettől függ)

1 tk fahéj

1 cs sütőpor


Hozzávalókat összekevered, kis tepsiben kb 45 percig sütöd. Egyszerű, gyors és finom. Kipróbáltam többször is. Ennek a tésztája nem olyan száraz, mint a piskóta, de ha tűpróbával ellenőrzöd, biztosan jókor veszed ki a sütőből.

2012. aug. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!