Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pocsék lett az ebéd, mit...

Pocsék lett az ebéd, mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés
Ma chilis babot készítettem a leírás alapján, de tök vizes lett, mintha valami moslék lenne. Sajnos azt nem engedhetjük meg magunknak, hogy csakúgy kidobjam a kaját és főzzek helyette valami mást, de ezt nem rakhatom a párom elé se. Segítsetek, mit csináljak vele? Tálaljam spagetti tésztával?
2012. aug. 22. 08:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
keverd össze rizzsel
2012. aug. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet a rizs, és a spagetti is.Az én párom kimondottan szereti tésztával.Nekem viszont friss kenyérrel az igazi.Ha túl sok vizet öntöttél bele, akkor sűrítheted egy kis vízzel elkevert keményítővel vagy liszttel, és valószínűleg sózni is kell még akkor, kóstold meg.Egy doboz kukoricát is tehetsz még hozzá.
2012. aug. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan chilis babot még nem ettem, fogalmam sincs hogy néz ki. :) De a leírásod alapján én úgy tennék vele, hogy szűrőn lefolyatnám róla a folyadékot, a leveses részének egy részét (vagy az egészet, attól függ, mennyi lesz) liszttel besűríteném, és vissza a babra.

Ha sok lé maradna még, azt levesként is lehet akár fogyasztani.

2012. aug. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]


Kb ilyen csak sok lével.. :D Kukorica már van benne, köszönöm az ötleteket, megpróbálom akkor a tésztás verziót mert rizs nincs itthon.

2012. aug. 22. 09:06
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Krumpli
2012. aug. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
hát ha csak az az egy dolog vele a gond, hogy túl sok a lé, akkor én nem tennék bele pluszba semmit, csak leszűrném a levét, és csak annyit öntenék vissza rá, amennyi kell...
2012. aug. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is leszűrném alóla a vizet, utána teflon edényben a láng fölött még átkavarnám, hogy inkább egy kicsit sült, pörkölt íze legyen, mint a túláztatott, túlvizes íz jöjjön elő.
2012. aug. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én házi tarhonyával tovább főzném.
2012. aug. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!