Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a véleményetek a mostani...

Mi a véleményetek a mostani 20-35 évesekről akik elkezdtek a főzés iránt és főznek is érdeklödni lesznek majd olyan házi asszonyok mint a nagymamáink? Ez most divat vagy tényleg érdekli őket?

Figyelt kérdés
2012. aug. 15. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Én 25 vagyok, tesóm 20. Mindketten szeretünk főzni ès sütni. Jó dolog saját készítésű ételt enni, kísérletezni az ízekkel. Ez is tud alkotás lenni. A párom 26, ő is szokott velem főzni. Nem tudtam arról, hogy ez divat lenne.
2012. aug. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez mióta divat? Enni kell, ennek egyik megoldása a főzés.

Hogy lesz-e olyan jó a főztje, mint a nagyanyjáé? Ez is egy hülye kérdés.

Gyakorlat és egyén, ízlés kérdése.


Nagyanyám szakácsnő volt, anyám jobban főz nála. Én is tudok főzni, bár nem szeretek. Ennek ellenére nem főzök rosszul.

30/N

2012. aug. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sztem azokra gondol a kérdező akik CSAK MOST 20-35 évesen kezdtek el főzni. Nem úgy mint mondjuk én h már 9-10 évesen a konyhában sertepertéltem.

Sztem nem divat, csak azok akik fiatalon letojták, most rájöttek h így olcsóbban ki lehet jönni meg jobb is. H lesz-e olyan mint nagymamáink?? Nem. De nem azért mert most kezdte el (mert azért ennyira nem bonyolult a főzés) hanem azért mert más technikák, más ételek vannak ma mint nagyszüleink korában. Én is sokmindent tanultam még a nagymamáimtól, de van egy csomó étel amit én megfőzök ök meg nem is ismerik.

2012. aug. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy divat. Előbb utóbb mindenki eljut odáig, hogy ki kell, hogy próbálja magát, mit tud a konyhában. a legtöbb embernek a siker örömöt okoz, és egyre inkább beleveti magát a konyhai örömökbe, és boldogan zsebeli be a családtagok dícséretét.

Sütni-főzni jó, még, ha néha saját kudarcainkkal is szembesülnünk kell.

néhány év alatt mindenkiből lehet rutinos, jól sütő-főző háziasszony.és ne hagyjuk ki a férfiakat se. Ők is tudnak

remek dolgokat alkotni, szívvel -lélekkel.

A kényelmi termékek drágák, így az otthon főzés a család számára, ma már a sprórolás egy fajtáját is jelentheti.

Az itteni tapasztalatom az, hogy nagyos sok filatal nő rendelkezik már kellő rutinnal a témában, legalábbis a sok jó válaszból én ezt szűrtem le.

2012. aug. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy divatból csinálják. Egyrészt olcsóbb amit te magad készítel el, másrészt annyival egészségesebben táplálkozol, hogy a bolti kész- és félkész ételekben levő rengeteg tartósítószert nem viszed be a szervezetbe.

A mai nagymamák sem egyformák abban, hogy ki milyen háziasszony. Ez rengeteg mindentől függ, mint ahogy az őket megelőző korosztályban sem volt mindenki egyforma.

Generációként is változnak a szokások, az ízlések, és ez alapján a megítélés, hogy ki a jó, és ki kevésbé az.

2012. aug. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
20 éves vagyok, napi szinten főzök és nem divatból. Szeretem csinálni, olcsóbban kijövünk, és jó érzés mikor a párom azt mondja, hogy az én főztöm szereti a legjobban. :) sok dolgot szeretek úgy csinálni, mint a nagymamám, pl a házi nudlit, vagy a rétest. Úgy a legfinomabb. Talán nem nyúlik olyan jól a tésztám mint az övé, de remélem csak gyakorlat kérdése. :D szóval nálam nem divat
2012. aug. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 doboszoli ***** válasza:

Ha már érdekli,(akár ebben a korban is) az már jó jel.

Mert kérem a főzés egyfajta alkotómunka, élvezet.

Ha valaki nem kényszernek éli meg, örömét leli benne.

Ahogy előttem-nagyon bölcsen-írták, a kosztosok elégedett pillantásai, repetája minden fáradságot ellensúlyoz.

de ha "csak" a családomnak tudok valami jót főzni, akkor is elégedett vagyok.

Úgyhogy lányok, asszonyok, sohasem késő, fakanálra fel!!!

2012. aug. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!