Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Több napot együtt leszek a...

Több napot együtt leszek a barátommal és kitaláltuk hogy egyik nap ő másik nap én főzök. Ötletek? -> ;)

Figyelt kérdés
szóval reggeli, ebéd, vacsora. Ötleteket várok, hogy szerintetek mit főzzek? Reggelire nem szeretnék valami komolyat tehát gabona pehely, műzli ilyesmi. Ebédre semmi ötletem. Vacsira se. A vacsit romantikussá szeretném tenni tehát ahhoz illő vacsi kellene. Valamint madártejet is szeretnék csinálni desszertnek nem tudom hogy ebéd utánra, vagy vacsi utánra. Ha írnátok ötleteket nagyon megköszönném:) ha esetleg van bevált recept azt is szívesen látom:)
2012. júl. 14. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben én most úgy kezdeném, hogy eldönteném, mikor, milyen fajta húsból készítenék valamit. Pl. sertés karaj, vagy sertés tarja stb. vagy éppen csirke melle, combja, vagy hal, vagy marha-hús. Aztán azt dönteném el, hogy sütve vagy főzve.

Utána beírnám a keresőbe, és a több tízezer receptet elkezdeném olvasgatni, és ami elnyeri a tetszésemet, hát akkor ahhoz vásárolnék.

Nem lehet több napra másoknak készíteni menüt úgy, hogy még azt sem tudjuk, mennyire vagy otthon a konyhai fortélyokban.

2012. júl. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sütök főzök meg minden. Tehát tudok főzni:D ezzel nincs baj. Mivel én nem nagyon vagyok húspárti de vega sem így mellőzném a húst. Valami tésztára vagy ilyesmikre gondoltam. Vacsira viszont tényleg valami romantikusat. de mit?
2012. júl. 14. 18:31
 3/9 A kérdező kommentje:
De csak 1 napról lenne szó. tehát 1 reggeli 1 ebéd és 1 vacsi:)
2012. júl. 14. 18:32
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

reggelire: sajtos sonkás rántotta

ebédre: gyümi leves, rakottkrumpli

vacsi: bolognai mellé valami bor a romantikához :)

2012. júl. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Reggel: tartalmas villás reggeli,rántotta,ubi,tea

Ebéd: lecsós(paradcsom,paprika) csrkemell rajta sajttal(ilyen rakottasan) rizzsel és sültkrumplval mondjuk

vacsi: ha meleg van és nincs kedved főzni valami egyszerű

utána meg jöhet a madártej

Vagy valami könnyű pl gyümölcsleves és madártej...

Hu ebédre még eszembe jutott a nagy kedvencem: SAjtos rakott csirkemell,vagy virslim benne sajt és baconbe tekerve

vagy csirkecomb és betekered baconbe,ez után a madártej..

Vagy ha nme akarsz hust csinálni legyen lecsó...

2012. júl. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

több nap azt nem figyeltem...

akkor írok még :D

műzlit mellőzném reggelire azzal szerintem egy pasi nem lakik jól :)

Én reggelire szoktam még: bundáskenyér azt is sajtosan, pirítós, melegszendvics, virsli, sima szendvicsek

Én ebédre simán bevállanék egy gyrostálat is :) tetszetős és laktat de még se hízlal egy fiúnak bejön :P kolbászosztepsis krumpli, paprikáskrumpli, paprikás csirke nokedlivel, rántott sajt-rizs-tartár

vacsira: carbonara, olasz tészták szóssza, lasagne...tejberizs

hirtelen ennyi jut eszembe amit nagyonsokszor csinálok :)

2012. júl. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ezek tetszenek:D közben persze én is töröm a fejem reggelire mondjuk császármorzsa? ebéd vagy vacsi/ nem tudom eldönteni hogy mikor/ görög saláta szezámos csirke csíkokkal meg mondjuk sült krumpli:)
2012. júl. 14. 19:12
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Amit én csinálnék a helyedben:

Reggeli: bundás kenyér kakaóval (ha teheted saját készítésű kenyérből, amit előre meg is tudsz sütni)

Ebéd: valami Nagyon egyszerű mégis nagyszerű (gondolom nem csak főzéssel töltenétek az időt...) - tojásos nokedli (nokedli elronthatatlan 1 perces receptje: 3 bögre liszt, 1 bögre víz, 2 tojás, 1 tk. só) + uborkasaláta

Vacsora: rántott hús és esetleg rántott sajt mellé barátod ízlésének megfelelő körettel (a rántott húsért minden pasi oda van)


Szerintem ez gyors, egyszerű, elronthatatlan és nagyon finom. :-) A madártej úgy jó, ha előre megcsinálod, behűtöd, és csak enni kell. :-)

2012. júl. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem jó ötlet az is, amit írtál :) Én ebédre csinálnám a görög salátát, vacsorára pedig a csirkét sült krumplival, egy kis borral, gyertyafénynél esetleg :)
2012. júl. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!