Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van ötletetek? A hétvégére 2...

Van ötletetek? A hétvégére 2 házaspár jön vendégségbe mivel lehetne jól laktni őket ebben a melegben?

Figyelt kérdés
Péntek este jönnek és vasárnap du mennek??? Köszönöm...
2012. júl. 3. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én tartalmasabb reggelit (reggeliket) ajánlanék (még nincs annyira meleg akkor) pl. rántotta, tükörtojás, toast.


Ebédre valami sülthusit/halat csinálnék salátával és valamilyen hideg desszerttel (fagyi, behűtött puding, tiramisu).


Vacsira valamilyen húsos levest (ragu-, csirkehúsleves) készítenék. Másodiknak meg menne melegszendvics (házi melegszendvicskrémből) / pizza (házhozrendelni, ha nem volt időd napközben főzni).

Vagy a levest kihagyva valami olaszos tésztát csinálnék.


Késő esti falatozásra meg lehetne gyümölcsös sajttál borral.

A másik estére meg tortilla házimártogatóssal és sörrel.

2012. júl. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kertes házban:

Szombat estére beütemeznék egy bográcsos vacsorát. D.u. 3 körül ha felrakjátok a kaját, 6-7 óra között készen van, közben már lehet sörözni, borozni, kinek mi kell, vasárnap reggel lehet sokáig aludni.

2012. júl. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Péntek vacsira: hideg gyümölcsleves, valami könnyű sült + köret, savanyúság, apró süti. Biztosan sok megbeszélni való lesz, és fáradtak is lesznek az úttól, szerintem nem kell vacsira "világraszóló" kaját készíteni.


Szombat: valami villás reggeli: kolbászos rántotta, vagy meleg szenyó, sajt, vaj, felvágott, paprika-paradicsom, Kinek mi kell + gyümölcslé, vagy akinek kell hűtött tea, hasonlók.


Ebédre az előző nap elkészített hidegtál, vagy ha úgy gondolod lehet valami gyors frissensült, ami elé zöldbableves, vagy karfiol-leves.


Vacsira én írtam a bográcsost. Ez lehet akár egy csülökpörkölt, vagy marha, de bográcsban nagyon jó a kolbászos paprikás-krumpli is kovászos ubival.


Vasárnap: reggeli hasonló a szombatihoz

ebédre: lehet stefánia rizi-bizivel, zöld-salival

2012. júl. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

péntek estére én csinálnék egy hidegtálat-tálcán salátalevelek ezen fasírt, stefánia vagdalt, töltött hús, baconba göntyölt hús, mozzarella sajtgolyók középem körülette uborka, paradicsom, paprika

csinálnék egy sajtos, sós pogácsát és mellé tea


szombat reggeli tojásrántotta, tükörtojás vagy főtt virsli vagy vaj, sajt, sonka, tarja, páizsi, szalámi, zöldségek és mindenki azt szed amit szeretne


ebédre csinálnék egy hideg meggylevest, borsós-répás rizibizit sült csirkével, kovászos uborkával

desszertnek hideg tiramisu vagy somlói


vacsorára húszsíros kenyér paradicsommal


vasárnap reggeli kalács vajjal, házi eper vagy málnalekvérral, tej vagy kakaóval


ebéd paradicsomleves, petrezselymes újkrimpli párolt citromos hallal, kapros tejszínes mártással

desszertnek egy gyümölcsös-rumos piskóta


vacsora barackos túrógombóc fahéjas tejfölös mártással,

2012. júl. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

reggelire virsli, franciasali, piritós meg főzz mellé teát, kávét is.

ebédre valami könnyű husi(csirke pl) mellé sali(káposztasali, vagy fejessali) aztán tudtok enni fagyit vagy süss vmi gyümölcsös sütit.

vacsira vagy vmi hidegkaja (szendvics pl) vagy pedig csinálj vmi tésztaételt: spagetti vagy pizzát esetleg ezeket általában mindenki szereti!

2012. júl. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!