Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valaki erre megoldást? (lent)

Valaki erre megoldást? (lent)

Figyelt kérdés

[link]

Nekem nem sikerült...

Összement. A kedvencem a mokkás kanál! Kinek mekkora vajon...



2012. jún. 30. 23:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem azzal lehetett a gond, inkább a liszt lehetett kevés, vagy rövid ideig sütötted.
2012. jún. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Max-on 3 perc, összement, aztán rádobtam még 3 percet, nos az állaga olyan mint a kekszé, én betonnak hívnám.

Az lehet a baj, hogy zablisztet használtam?

(Meg akarok tanulni mást is, mert már unom a palacsintát.)

:)

2012. jún. 30. 23:21
 3/10 anonim ***** válasza:

Most meg kiszáradt, attól kemény. :) Kipárolgott belőle az összes víz.

Én azt ajánlom, inkább sütőben süss, a mikró nem a legjobb. Muffin recepteket keress (ehhez hasonló) azok egyszerűek. Vagy bármilyen egyszerű kevert tésztás süti. Gyakorlatilag azok is hasonlóak a muffinhoz, csak egyben megsütöd tepsiben.

2012. jún. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Zabliszttel ezt nem lehet megcsinálni. vagyis az lesz belőle, mint ami Neked lett.

a mokkáskanál az a pincurka, amit a régi pressókávéhoz adtak.sütőporból elég ennyi, ehhez a recepthez.

a mai hosszúkávékhoz, capuccinókhoz már nem adnak ilyen

pici kanalat.ezekhez un. kávés vagy teáskanalat adnak, ami értelemszeűen nagyobb a mokkásnál.

csináld meg búzalisztből, nagy veszteség nem ér, de legalább meglátod, hogy azzal jobb-e.

ha nincs az a pici mokkáskanalad, akkor a sütőpor legyen egy fél teáskanálnyi.

üdv.

2012. júl. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A muffinnal és egyebekkel az a bajom, hogy fickó vagyok, s akartam sütit enni, egyszerű készítéssel, a palacsintára ráuntam..., de marad az. No, meg a gríztorta! ;)

2012. júl. 1. 11:14
 6/10 anonim ***** válasza:
A muffinnal nem tudom, mi a bajod, az annyira egyszerü, hogy egy kisiskolás is el tudja késziteni: a nedves dolgokat összekevered (tojás, tej olaj/vaj, cukor, joghurt) a szárazokat szintén (liszt sütöpor, esetleg gyümölcs/zöldség), utána a két keveréket gyorsan öszekevered - nem kell, söt nem is SZABAD kidolgozni, bele a formába és sütöd. 20-25 perc múlva kész.
2012. júl. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi már adtunk tanácsot, cserébe írd le légy szíves a gríztordád receptjét.

én szívesen tanulok bárkitől, akár egy " fickótól" is:))

2012. júl. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hoppá!

Itt a gríztorta:

Egy liter tejben 5 evőkanál grízzel, 5 evőkanál zabkorpával megfőzöm a grízt, ezt aki akarja lehet cukrozni (én nem szoktam), fahéjjal, mazsolával ízesíteni, aztán beleöntöm egy kisebb tortaformába. Én egy kistányért szoktam körbe venni vele, olyan állítható...

Aztán egy darabos ananászkonzervnek különveszem kb. egy deci levét, abban elkeverek egy főzős vanília pudingot, a maradék konzervet leturmixolom annyira, hogy az ananász még szálkás maradjon benne, ezt felteszem főzni s mikor már hevül belekeverem a pudinglevet, megfőzöm, aztán ráborítom a grízre, be a hűtőbe, s mikor kihűlt tejszínhabbal MEGESZEM AZ EGÉSZET! Persze lehet szeleteli, s elosztani is! :)

2012. júl. 1. 18:34
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát te egy cuki fickó vagy, tényleg nagyon aranyos. köszi a receptet, és sok sikert kívánok Neked , váljék arannyá,amibe a kezedbe kerül:))

És külön köszi a jelzést ...

2012. júl. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ebben a melegben nemcsak a csokimáz olvad, én is...XDD
2012. júl. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!