Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti milyen fajta halrudacskát...

Ti milyen fajta halrudacskát szoktatok venni? Miért?

Figyelt kérdés
A gyerekemet, és a páromat szeretném rászoktatni a halra, és nem a leghalszagúbb, jellegzetesen halízű dolgokkal szerettem volna kezdeni. Valami olcsó megoldásra gondoltam (1000 Ft alatt). Nem tudom kivitelezhető-e..

2012. máj. 24. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Lidl-ben veszem, 18 darabos, nagyon finom.
2012. máj. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szintén a Lidlben a 15 db-ost.Az még finomabb, de drágább is mondjuk.
2012. máj. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

lidlben, pennyben szoktam venni a 18db-os halrudacskát:)

néha veszek sajttal vagy spenóttal töltöttet is asszem frosta a neve de az olyan 500-550 körül van és 2db

vagy iglo halrudacskák

2012. máj. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A hal halízű, nem lehet tenni ellene, van aki szereti, van aki nem. Ha a családoddal szeretnéd megszeretttetni akkor nem halrúddal próbálkozz, annak nagyon kevés köze van a halhoz. Én a halat imádom, mégis halrudacskát maximum évente 1x ha eszek, még az is sok. Vegyél tengeri, vagy óceáni halfilét, fűszerezd saját ízlés szerint, süssed, pároljad, bármi jobb mint az őrölt akármiből, mű dolgokkat teletömött, szójázott halrúdacska. Panírozhatod chips vagy kukoricapahalybe, prézlibe, párolhatod zöldségen, natúr sütheted vajban...Személy szerint a pangasiust ugyancsak nem ajánlom, ha arról van szó, hogy megszerettesd a halat.


Sok sikert :)

2012. máj. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A második vagyok.Az amit ajánlottam az tényleg valódi halból készült, és nem is darálék.:)
2012. máj. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igazad van, ritka, de olyan is van :) legyek én a maradi, otthon csinálom, saját ízlésem szerint, úgyis jobban esik...olyan gyorskajálda fűszeres-mű íze annak is van, azt nem szeretem a mirelitekben.
2012. máj. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Halrudakat nem igazán szeretem.De...


- Pangasius halfilé (van mikor akciós, mint most is láttam, hogy 800 Ft egy kilós)

- Nálam most nagy sláger a tonhalas tészta. Ezt bátran ajánlom azoknak is, akik nem szeretik a halat.


Recept:


Hozzávalók:

* pici olaj

* 2 konzerv olajos hal (nem kell rio Mare, már lehet több helyen kapni olyat, hogy 3-4 db összecsomagolva 600-800 Ft-ért)

* 2 dl főzőtejszín

* hagyma (lilahagyma, de vörös is jó, ha szeretitek az újhagymát, azt is lehet bele tenni)

* fokhagyma

* só, bors, őrölt szerecsendió

* 1 citrom

* 1 tömlős sajtkrém (natúr, de van aki szereti az ízesítettet)


Elkészítés:


Olajon üvegesre pirítom a hagymát és a fokhagymát.Hozzáadom az olajos tonhalat (néha a levét is hozzá szoktam önteni, így nem kell annyi olaj) és szétnyomkodom a fakanállal (elkeverem, kicsit puhítom)

Felöntöm tejszínnel, forralom és hozzáadom a sajtot.

Ízlés szerint reszelek bele citrom héjat és levet is adok hozzá. (A citrom jól kiadja a hal ízét, így én szeretem savanyúbban)

A végén fűszerezem, mert gyorsan illó fűszerek a bors is és a szerecsendió is.


Eredetileg penne tésztához volt a recept, de spagettivel a legfinomabb.


Ezt lehet még variálni (én a múltkor főztem hozzá kukoricát és azt is hozzáadtam a szószhoz).


Lehet rá sajtot is reszelni, de én nem szoktam.

2012. máj. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocs, nem olajos hal, hanem olajos tonhal.
2012. máj. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha halrúd akkor mi az Iglót vesszük, az finom. :)
2012. jún. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!