Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Jó tippek válogatós gyerekenek?

Jó tippek válogatós gyerekenek?

Figyelt kérdés

Szeretik a tésztaféléket,felfújtakat.Disznóhúst nem eszik meg.(kemény nekik.2-4 évesek)

Pl.fasítat eszik,töltést nem....


2012. máj. 16. 13:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Mákos tészta, darás tészta, császármorzsa, rizsfelfújt, tejberizs...
2012. máj. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Miláni makaróni-t minden gyerek szereti, és a palacsintát is.
2012. máj. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
nyakleves
2012. máj. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Milánói,spagetti nálunk is minden héten 1x van....
2012. máj. 16. 13:32
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

A válogatósságra sajnos mi neveljük rá a gyerekünket azzal, hogyha nem eszik, akkor csinálunk nekik mást, nehogy még éhen haljanak. Nekem is próbálkozik a kicsim, de kezd rájönni, hogyha nem eszi meg a főzeléket, levest vagy bármit, akkor nincs más, éhesen marad. Nassolás meg főleg nincs két étkezés között, mert akkor megintcsak legfeljebb csipeget ebédnél.

Tésztafélékből szerintem csak a képzeleted szab határt, annyi variáció van, de nálunk imádja például a rizottókat is, sok zöldséggel, csirkemájjal, jó szaftosan. Sós palacsintákat is tudsz készíteni változatosan (gombás, sajtos, hagymás, sonkás stb.) és szerintem az is jó, ha bevonjuk a gyerekeket a főzésbe, hogy segítsenek, lássák mennyi munka és hogy készül. Ők is szívesebben megeszik, ha benne van a kezük munkája. A krémlevesek meg arra jók, hogy sokféle zöldséget bele lehet passzírozni, amit amúgy nem ennének meg. Én szoktam a vitamin miatt gyümölcscentrifugán préselni alma-répa, alma-cékla, alma-zeller leveket, imádja a kicsim, uzsonnára egy jó nagy bögre bőven elég is neki. Na és ott van még a rengeteg muffin recept, azokból is tudsz ezerfélét, akár teljes kiőrlésű liszttel is, csinálhatsz melléjük szószókat, mártásokat.

2012. máj. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

Nekem 1,5 és 3,5 évesek, szintén szörnyen válogatósak...

Nem szeretném, ha tésztán nőnének fel, így próbálom becsempészni a húst úgy ahogy ők is megeszik. Ha disznóhúst csinálok akkor mindig nagyon vékonyra vágom, úgy nem annyira kemény.


-Rizses hús, csirkéből nem kemény.

-Brassói (vékony csíkokra szoktam vágni a húst)

-Tarhonyás hús.

-Húsos palacsinta (pulykadarálthúsból kiváló)

-resztelt máj (pulykamájból szoktam akkor nem olyan kenődős, mint a csirke és nem kemény mint a disznóé)

-Sült húsok általában tarja vagy csirkecomb jó lassan sütve sokáig így nem szikkad ki, hanem nagyon finom puha marad.

-paprikás krumpli virslivel és nokedlivel

-rántott karfiol (nálunk rántott rákláb a neve, azóta eszik meg :D )

-rakott karfiol/kel


Persze vannak tészták is :)

-szilvásgombóc vagy szilvalekváros derelye (mindkettőt fagyasztva veszem, finomak :)

-nudli

-kakaós csiga (ez saját recept szerinti)


Az enyémek elég levesesek, így ha jó tartalmas levest készítek és megesznek egy tányérral, nem is erőltetem tovább az étkezést.

leveseink:

-raguleves (ez a fő kedvenc)

-húsleves (jó sok tésztával, zöldséggel esetleg húsgombóccal)

-gombakrémleves

-gyümölcsleves

-bableves

-tojásleves

-tejfölös krumplileves virslivel


Mi nagyon szeretjük a halat (apa horgászik) sokat és sokféleképpen eszünk. szeretik a gyerekek is szerencsére.


Hirtelen ennyi jutott eszembe :)

2012. máj. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A gyerekeim megeszik a krémleveseket levesgyönggyel,a muffint is,de csak sz édes muffint.

A lényeg,hogy húsféléket nem nagyon eszik,csak csirkemellet,vagy darálthúst.....

Párolt zöldségeket nem eszik,sem borsót,se lencsét...Még mixelve és pürézve sem.

Erre nem neveltem öket.Ha egyszer kiköpi,mit csináljak egy 2 évessel???Akár mennyire éhes nem eszi meg a borsó akár lencse fözeléket. :(

2012. máj. 16. 16:50
 8/11 A kérdező kommentje:

Pl.a húslevesböl megeszik a zöldségeket .Még szeretik is.Ha külön párolom akár szósszal bármivel nem eszik meg.


Azért írtam,pl fasírtat megeszik a töltést nem...Szinte egyforma a kettö.....

Májat semmilyen formában nem eszik meg.

Ezelött egy félévig megették a paradicsomos gombócot.Most azt sem.Akkor lehet ez egy fázis náluk és változik az ízlésük???

2012. máj. 16. 16:55
 9/11 A kérdező kommentje:

Ezek szerint akkor annyira nem is annyira válogatósak...A paprikáskrumplit is megeszik ha csirkemell van benne és virsli.A rizseshúst is csirkével a brassóit is és a vadast is ha csirkemellel csinálom.A halrudakat is szeretik krumplipürével és az egészben sült forellet.

Akkor nem is panaszkodom.

Azért az ötletek jók.A változatosság jó.

2012. máj. 16. 16:58
 10/11 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz okosnak lenni. talán nem is válogatósak, hanem nagyon gyorsan változik az ízlésük. szerintem saját maguk sem tudják igazán, hogy mit szeretnek és mit nem.

"orrba-szájba"főztem az unokám kedvenceit, amikről hirtelen kiderül ezt sem, azt sem szereti...

szerintem az óvodai közösség is hatással van rájuk, egymástól látják, hogy ki , mit útál, akkor az nekik sem kell.

Végtelen türelem kell, hogy összehangoljuk az ifjúság ízlését (bár erőltetni sem szabad)a család megszokott étkezési szokásaival.

2012. máj. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!