Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételeket ajánlanátok...

Milyen ételeket ajánlanátok júniusi családi összejövetelre?

Figyelt kérdés
Kb 30 fő lesz, fiatalok, idősebbek, néhány gyerek is. Kerti partyra gondoltam (jó idő esetén), bográcsoznánk, de mit főzhetnék még? Elsősorban olyan ételeket szeretnék, aminek nem muszáj teljesen frissnek lennie, hanem elkészíthetem előző este, vagy aznap korán reggel, mert ballagásra is hivatalosak vagyunk délelőtt.
2012. máj. 5. 15:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Francia saláta, tojás saláta,egyben sült hús,/ csabai karaj, kolbászhússal töltött karaj hús/ fasírt.
2012. máj. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

sima fasírt vagy stefánia vagdalt (töltött fasírt) - ez jó hidegen is vagy lesütni csirkecombokat azt is lehet hidegen enni, mellé összedobnék egy francia salit vagy mimóza salátát

esetleg kolbásszal töltött karaj, azt is előző nap meg lehet csinálni, és aznap meg szép vékonyra felszeleteled

Nem tudom, kb ilyenekre gondolsz?

2012. máj. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2012. máj. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez esetben előző napon, napokban készítenék hideg-tálakat (sültek, rántottak, csirke, sertés, vagdalt, stefánia, stb. hideg-saláták stb), apró sós és édes sütiket, hogy amikor a ballagásról hazaértek, akkor már tudj valamit adni a vendégeknek.

Majd utána raknám fel a bográcsost, ami ez esetben vacsira megfő, és az lenne a főétkezés és a fő attrakció.

2012. máj. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megerősítettetek, mert gondoltam francia salira, fasírtra, karajra, de a párom leszavazta, hogy az nem lesz jó "állottan".
2012. máj. 5. 15:56
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
2012. máj. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

De az pont úgy jó, egy kicsit állottan! :)

Próbáld ki a mimóza salit is! Reszelt sajt, reszelt alma, reszelt főtt tojás, egy kis zöld(új)hagyma apróra vágva és ugyanolyan majonézes öntete van, mint a francia salátának!Isteni finom!

2012. máj. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

de bizony jó lesz, amiket gondoltál, és amiket a többiek is javasoltak. ne hagyd magad , hogy lebeszéljen a férjurad:)ezek valóban előző nap elkészíthetők és szép tálakat lehet kreálni belőlük.

ajánlom még esetleg, hogy pl a franciasalátát kis zselatinnal őzgerincbe tedd és hűtsd ki, azt is szépen lehet szeletelni.

aztán én szoktam előző nap lilahagymás ecetes-cukros krumplisalátá is készíteni, amelynek egy részét leszűrve

másnap majonézes-mustáros-tejföllel keverek össze.

így szinte egy menetben két saláta is lesz.

ja és tegyél ki mindent szépen,mindenki vegyen magának,amit szeret.

míg a többiek falatoznak Ti a férjeddel már készülhettek a későbbi bográcsozásra.bár az ahhoz való húst is előkészítheted előző nap.

Jó pihenést a rákövetkező napra, mert nagyon el fogsz fáradni.

sok sikert:)

2012. máj. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

Ha a párod nagyon erősködik, akkor a hideg-tálból csinálj kevesebbet, ami valóban csak arra elég, hogy mindenki 1-2 falatot tudjon enni.

Majd bent a konyhában nagy fazékban főzz meg a 30 embernek 1-1 pár virslit, papírtálcán, mustárral, kenyérkével befalják és tűrjenek ezzel addig, amíg a bográcsos elkészül.


Ha rossz idő lesz és nincs bográcsozás (az már az előző nap kiderül), akkor előző nap akár odabent megfőzöd a pörköltet, és amikor hazaértek, már csak a köret kell, és tálalhatod.

2012. máj. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
82%
Töltött káposzta.
2012. máj. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!