Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ünnepi leveseket...

Milyen ünnepi leveseket szoktatok készíteni? Akár vasárnapra is.

Figyelt kérdés

2012. ápr. 25. 12:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Családi szülinap vagy karácsony ilyesmi?

Amúgy az örök magyar klasszikus a húsleves, mindig ott van.


Nálunk szokott lenni tárkonyos raguleves vagy gyümölcsleves is.

Szerintem nincs kifejezetten ünnepi leves (legfeljebb a karácsonyi borvleves és aszalt szilva leves).

Én szeretem a krémleveseket, szóval nálunk ünnepekkor is az van leggyakrabban.

2012. ápr. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az igazi ünnepi leves a vegyes húsból készült húsleves. A másik kedvelt leves a sárgarépás zöldborsóleves. Ez is rántás nélküli, ún. tükörleves. A receptje (4 adaghoz): egy pici vöröshagymát nagyon finomra vágni, kevés olajon megdinsztelni, kb. 1 deci apróra vágott sárgarépát, 1,5-2 deci mirelit (vagy friss) zöldborsót rátenni, kicsit megpárolni. 3 bögre vízzel felönteni, 2 tyúkhúsleves kockát beletenni, puhára főzni. Lúdgége tésztával szoktam tálalni. Azonkívül, hogy finom, nagyon jól néz ki.

Bocsi, hogy leírtam a receptet, de akit eddig megkínáltam vele, senki nem ismerte, csak a rántásos zöldborsó-levest (pedig nem is én találtam ki).

2012. ápr. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Marha húsleves, Tárkonyos ragú leves, harcsa halászlé
2012. ápr. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

húsleves szokott lenni, vagy vegyes gyümölcs leves, de most mindkettő kizárva, illetve halászlé, de azt meg nem mindenki szereti.


Lehet,hogy sima "mezei" borsóleves vagy hasonló lesz :S.

2012. ápr. 25. 14:53
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálam most a palócleves áll az első helyen. Itt ismerkedtem meg vele (=nagyon jól kijövünk egymással). Szerencsére van még a fagyasztómban zöldbab 2-3 csomaggal. :)))
2012. ápr. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nem konkrétan ünnepi, de hétvégeken szeretjük,a sovány lapockából, vagy csirkecombfiléből készült zöldsége-gombás-zöldborsós ragulevest, csigatésztával.
2012. ápr. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

van, amikor tészta helyett ebbe a ragulevesbe csirkemájból finom , formás májgombócokat főzök, így már tégyleg gazdag és nagyon finom.

előző vagyok.

2012. ápr. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

almás-fahéjas krémleves piritott dióval

vegyesgyümölcskrémleves tojásfehérje galuskával

sertésraguleves

frankfurtileves

spárgakrémleves levesgyönggyel

zeller/brokkolikrémleves piritott szezámaggal

májgombócleves

pulykagulyásleves friss házi cipóban tálalva petrezselyemzölddel

húsleves gazdagon

2012. ápr. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Miért van kizárva a hús- és gyümölcsleves? Talán, ha leírod a körülményeket, könnyebben tudunk segítni.
2012. ápr. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem ünnepi (bár ez inkább ízlés kérdése szerintem), de nem is a megszokott leves, és finom: [link]
2012. ápr. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!