Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nem kel meg a tészta?

Miért nem kel meg a tészta?

Figyelt kérdés
A szárított élesztővel készült pogácsatésztát félig összegyúrom, utána a robotgép dagasztószálai segítségével kidagasztom, mégis előfordul hogy nem kel meg szép nagyra a tészta. Mitől?
2012. ápr. 21. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
A liszt is legyen langyos, és a kelesztés helye is.
2012. ápr. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mikor el kezded keleszteni a tésztát, takard le. Ne hagyd tovább kelni, mint ami a receptben van írva.
2012. ápr. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem soha nem sikerült a pogácsa szárított élesztővel....:(( meg sem kelt, és kemény lett, mint a golflabda...

friss, felfuttatott élesztővel mindig sikerül.

csak tapasztalatból mondom, nem tudom mi lehet az oka, hogy nálam az instant nem mőködik.

2012. ápr. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, ötleteket. A következőképpen csináltam a töpörtyűs pogácsatésztát. Kimértem az alapanyagokat. Összemorzsoltam a lisztet a tepertőkrémmel, beleraktam a többi hozzávalót (zsírt, fűszereket, tojást, tejfölt). Ráöntöttem a langyos tejet, a tejre rászórtam az élesztőt, néhány másodperc várakozás után összegyúrtam, majd a robotgép dagasztószálaival kb. 15 percig dagasztottam.... Cipót formáztam belőle és háromnegyed óráig kelesztettem. Langyos nap sütött ezért kitettem a napra. Nem kelt meg magasra a tészta, viszont lágy, puha és omlós lett a pogácsa, gondolom annak köszönhetően hogy sikerült jól kidolgozni a robotgéppel. Nem nagyon szoktam zsírt tenni a kelt tésztába csak a töpörtyűs pogácsa tésztájába, nem lehet hogy a zsír miatt nem kelt meg a tészta?
2012. ápr. 23. 13:53
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak: én általában minden kelt tésztához szárított élesztőt szoktam használni de a töpis pogácsa tésztát leszámítva eddig minden kelt tésztám szép nagyra nőtt.
2012. ápr. 23. 13:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!