Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A sportszelet süti receptjét...

A sportszelet süti receptjét ismeri valaki?

Figyelt kérdés

A nyolcvanas, kilencvenes években még lehetett kapni a cukrászdákban, és a napokban, amikor eszembe jutott, sehol sem leltem a receptet. Sportszelet néven valami kekszes akármit találtam csak. Az nem érdekel.

Amit én keresek, az egy igen puha, téglalap alakú tortaszelet, kb négy lap között van valami kakaós krém, ami pudingosabb, mint a vajas tortakrémek, amiket a cukrászdákban árulnak. A teteje meg volt szórva darált dióval.

Rémlik valakinek? Esetleg a receptet is tudja?



2012. ápr. 8. 14:34
 1/6 A kérdező kommentje:

Megvan a képe is!!

Csak recept nincs:

[link]

2012. ápr. 8. 14:42
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A www.beccaesasutik.blogspot.com-on találtam egyet, de annak csokimáz van a tetején. Azért nézd meg.
2012. ápr. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Anyum pont most csinált, elkértem tőle a receptet:

fél kg darált keksz

fél csom margarain megolvasztva

20 dkg porcukor

1 kis rum

2-3 kanál kakaópor

+ tej a masszához, hoyg összeálljon



Ha kész, bele kell tenni a tepsibe, rá olvasztott csoki, mehet a hűtőbe, aztán kész is.

Bocsi, kicit szedett-vedett lett a recept, de jobb mint a semmi:)

2012. ápr. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
Írta a kérdező, hogy nem a kekszes megoldásút keresi! Nem figyeltél oda.
2012. ápr. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt van egy pl.:

[link]


Ugyanezen a lapon van Sport szelet 2. is.


Ha a google-ben úgy keresel, hogy:

sport szelet sütemény -keksz

akkor egy csomó recept előjön, de csak olyan, amiben nincs a keksz szó.

De én úgy látom, hogy a tésztába is mindenhol raknak kakaót, tehát az is barna. Legfeljebb azt kihagyod és egy kicsit több lisztet teszel bele.

2012. ápr. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nektek, tényleg nagyon sokféle van, elég jónak tűnnek. Ki is próbálok egy csomót. Persze nem most, mert ünnep lévén a sütéssel már kész vagyok. Egyszerű ez a süti, de emlékszem mindig is annyira szerettem, olyan puha volt. Szóval köszi!
2012. ápr. 8. 15:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!