Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olyan könnyű sütireceptet...

Olyan könnyű sütireceptet keresek, amihez lehet használni kiszúróformát! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék Húsvétra formázott sütiket sütni. Olyan receptre lenne szükségem, ami nem diós, mákos, mandulás, szilvás, mogyorós vagy lekváros. Linzert vagy mézeskalácsot sem szeretnék készíteni. Van valami ötletetek? A receptek mellé szükségem lenne arra is, hogy pontosan hány fokon és hány percig kell sütni a sütiket elektromos sütőben.

Köszönöm szépen:)



2012. ápr. 2. 14:35
 1/3 anonim ***** válasza:

ötletem az lenne, esetleg az édes kalácstészta formára szaggatva, szép fényes barnára sütve, de, hogy meddig és hogyan arra nem tudok szakszerű választ.

nézegess a pl a fonottkalácsok között, ott lehet, hogy többre jutsz.

2012. ápr. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nem tudom, mit lehetne édeset kiszúrni, ha nem linzert, vagy mézeskalácsot (kelt tésztát biztos nem!)


talán félkész leveles tésztát, (sósnak) és a tetejére köménymagot, mákot, sajtot, szezámmagot, ha tijással megkened (szélére ne kerüljön tojás!)

2012. ápr. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a fánk is kelt tészta, mégis ki lehet szaggatni fánkszaggatóval:)

láttam már bárányt , nyulat, csibét kalácstésztából megsütve.igaz nagyobbacskák voltak, mint a linzer vagy mézes figurák.

2012. ápr. 5. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!