Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olcsó ételek ballagásra?

Olcsó ételek ballagásra?

Figyelt kérdés
Egy kb. 15 fős, zömében felnőtt társaságra kellene sütni-főzni. Nem vagyunk eleresztve anyagilag, így fontos az, hogy minél több embert lássunk vendégül, sajnos minél olcsóbban. Saláták, hidegtálak, néhány olcsóbb hús receptje, és persze sütemény receptek azok amelyek érdekelnének.
2012. márc. 17. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Fasírtgolyók, kenyérfasírt,sülrcsirkecomb.

Krumplisaláta-ecetes és majonézes,franciasaláta.

2012. márc. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rá lehetőség akkor bográcsban egy nagy adag babgulyás, gulyás, pörkölt-kennyérrel, krumplival.
2012. márc. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Amit elöttem írtak az mind nagyon jó ötlet.


Tapasztalatból tudom hogy nagy társaságnak olcsóbb és kiadósabb a már említett bográcsban főzés. Mi a párommal 1 osztálynyi gyereket (26) + szülőket +tanárt etettünk így degeszre.


Viszont ha nem családi házban laktok akkor ez nem megoldható.

Akkor sült húsokat bármilyen francia salátával, orosz hússalátával, majonézes kukoricával stb. nyugodtan lehet kínálni.

Én szoktam csirkecombokat és csirkeszárnyakat is bepácolni és azokat kisütni (valami isteni finom akár kenyérrel is)


Desszertnek a legolcsóbb megoldás és a legkiadósabb a banános puffancs (jó én neveztem el így :-) nagyon sokat lehet belőle gyártani, kiváló vendégváró, egy a gond vele, hogy nagyon-nagyon hamar elfogy annyira finom :-)

[link]

2012. márc. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt találsz rengeteg jó és olcsó receptet:

[link]

[link]

2012. márc. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Ha tényleg van lehetőség bográcsozásra mindenképp éljetek vele. Az általába olcsó alapanyagokból is kijön és még másnapi ebédre is maradna belőle plusz nagyon jó íze van és szinte mindenki szereti azt. Sütikből meg célszerűbb inkább rendelni, egyrészt mert gyorsan kész, másrészt mert úgy olcsóbb mert gyakorlatilag ha megveszed a hozzávalókat már több a kiadásod és lehet hogy csak kevesebb jönne ki belőle. Én ezen azért elgondolkoznék.
2012. márc. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

bográcsozás, vagy hamburger,és pizza party . tudom,hogy ballagás lesz de ez már itthon sem számit szentség törésnek. Mi voltunk tavaly ilyen ballagási partyn a gyerekek és felnöttek is élvezték. Rendeljetek több féle pizzát ha ügyesek vagytok akkor mennyiség után kitudtok alkudni kedvezményt. A hamburgerhez pedig tudtok darált húst venni , zöldségeket, a zsömlét pedig péknél rendeljétek meg itt is lehet alkudni . A hamburgerét mindenki maga rakja össze.

Sütemény. sport szelet, kókusz gólyó , gyümölcs torta, pogácsa

2012. márc. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

ha nem bográcsozás, akkor mindenképpen a hideg büféasztalt javaslom. három töltöttcsirke, két kiló húsból fasírtgolyó illetve stefánia, esetleg még egy darab karaj kolbásszal töltve. ezekből szép vegyes hidegtálakat lehet készíteni, és legalább 3-4 féle salátát mellé felrakni.

az ecetes-hagymás krimplisalátából egy részt lehet majonézes krumplinak is átvariálni, sopszka saláta, káposzta-répa majonézzel is isteni finom hideg saláta.

süti, amit már mások írtak, könnyű gyümölcstorta 2 db, kókuszgolyó, esetleg a fagyóból fagyi, gyömölccsel,habbal, vagy valami poharas krém.

sós rúd, sós perec, pogácsa rendelhető is, azzal már nem kell "szenvedni".

ha esteleg valami konkrét recept érdekelne, írj nyugodtan privit is.

üdv.

2012. márc. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kukoricasaláta, krumplisaláta, gyümölcssaláta, franciasaláta, gombasaláta.

Sült husi, fasírt, rántott ételek (husi, zöldségek)

Muffin, kevert sütik, palacsinta torta, gyümölcstorta.


Esetleg egy hangulatos szalonnasütés? Persze mellette lenne fasírt vagy a fentebb felsoroltakból.

2012. márc. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, mentek a zöld kezek! :D
2012. márc. 18. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!