Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ezekből a hozzávalókból...

Ezekből a hozzávalókból kisüthetek valami finomat?

Figyelt kérdés

Sziasztok, valami laktatós húsos egytálételre gondoltam holnap ebédre. Van itthon:

70 dkg csirkemell

fél kiló 2 napos szeletelt kenyér

sajt, hagyma, fűszerek, tejföl

Úgy gondoltam, hogy a csirkemellet sütőzacskóban fokhagymásan megsütném. Majd a jénait kivajazva rétegezném a kenyérszelettel a húst, amit előzőleg leöntenék fűszeres tejföllel. Tetején sajt. Összesütném fél óra alatt őket. Hasonló "kenyeres" receptet próbált valaki?

Ehető lenne ez az étel?

Előre is köszi a tippeket és a segítséget!


2012. márc. 12. 19:04
 1/6 csajszi124 válasza:

Ez nekem nagyon jól hangzik, de ha nem vagy biztos itt van ilyen is:

Tejfölös-sajtos csirkemell


Hozzávalók:

- 1 kg csirkemellfilé

- tejföl

- sajt

- zsemlemorzsa

- só, bors

- némi vaj


A csirkemellet felszeleteltem. A tejfölt összekevertem sóval és borssal, a sajtot lereszeltem, összekevertem néhány evőkanál zsemlemorzsával (így nem tapad össze a reszelék).

A csirkemellszeleteket megforgattam tejfölben, aztán meg zsemlemorzsás sajtban, és szép rendben, lehetőleg minimális átfedéssel bepakoltam őket a tepsibe. 200 fokra előmelegített sütőben addig sütöttem, amíg szép pirosak nem lettek.


Ezt a netről szedtem, de már ki van próbálva :)

2012. márc. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2012. márc. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jó amit kitaláltál. Én csináltam hasonlót, csak hús nélkül.

Kend meg a kenyérszeleteket mustárral is!

2012. márc. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A csirkemellet vágd csíkokra, lisztbe forgatva bő zsírban hirtelen süsd ki.

Egy kis doboz tejfölbe kavarj lisztet és egy marék zúzott fokhagymát, őrölt borsot.

A sütés után maradt zsír nagyját öntsd le, a maradékba kis láng fölött a tejfölt kavard bele, amikor elkezd sűrűsödni, vízzel hígítsd. Addig hígítsd, hogy az így kapott mártásod elég sok legyen.

A kenyeret a jénai aljába szintén csíkokra vagy kockára vágva raknám alól, a tetejére a sülthusit és úgy önteném rá a mártást. A tetejére lehetne reszelt sajtot. Elég, ha csak mikróba teszed pár percre, de a forró sütő is jó.

Lehet, hogy valamennyi mártást a kenyér alá is tennék, hogy segítsen puhulni.

2012. márc. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

nagyon jó amit kitaláltál, én szoktam tepsis bundáskenyeret sütni, vagyis felvert tojásba forgatom a kenyeret, vajazott tepsibe teszem és azt szórom meg bőven reszelt sajttal. esetleg Te is belemárthatnád felvert tojásba (bár nincs a felsorolásodban ) és úgy rá a husit, karikára vágott hagymát, erre a fűszeres tejfölt és a sajtot.

az összetvőkből mindenképpen valami nagyon finom fog kisülni:)

sok sikert a kajádhoz!

2012. márc. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megcsináltam! :) Besameles szószt főztem, és leöntöttem vele a kenyérkocka-sült csirkemell-virsli karika egyveleget. Tetején sajttal 30 perc alatt kész lett. Finom lett.
2012. márc. 13. 18:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!