Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek ezekből a hozzávaló...

Mit főzzek ezekből a hozzávalókból?

Figyelt kérdés
nem tudom, hogy mit főzzek... ami eszembe jut, az uncsi, csináltam mostanság, vagy hasonlók.. szóval van itthon: répa, borsó, krumpli, hagyma, vörösbab konzerv, virsli, tojás, alma, rizs, tejföl.. meg persze liszt, meg ilyesmi is van. rakottkrumplit, krumplipaprikást már csináltam mostanság, borsólevest is készítettem a hétvégén, gondoltam tortillára és megtölteni valami babos virslis ragulva, meg valami zöldségleves, de ezeket is nem olyan régen csináltam.. valami jó ötlet? előre is köszi...
2012. febr. 8. 09:22
 1/2 karsa ***** válasza:

répa

borsó

krumpli

vörösbab konzerv

virsli

alma

tojás

tejföl


Ezekből csinálnék valami finom majonézes salátát.

Krumpli héjában megfőzve, meghámozva, kockázva, répa megpucolva, puhára párolva, hideg vízzel lehűtve és felkockázva, borsó, bab csak úgy magában, alma hámozva, kockázva, virsli karikázva.

Tojásból és tejfölből meg majonéz olaj és ecet v. citromlé segédletével, kis cukorral, jó sok borssal.



vagy



Finomfőzeléket csinálnék a borsóból és répából, mellé sült virsli és a krumpliból burgonyafánk vagy beré (tócsni).



vagy



Szabdzsit főznék a zöldségekből, jó fűszeresen, mellé krumplit pakorát (magyarul rántott krumplit, gondolom csicseriborsóliszt az nincs) és alma chutneyt csinálnék.



vagy



Tojásból lehetne tojáspörköltet főzni.



Aztán most hagyok másokat is érvényesülni. :)

2012. febr. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

tejfölös-hagymás-virslisaláta rizotto

hagymáskrumpli sült virsli, borsó, répa, hagyma párolva mellé

zöldborsós rizs tojáspörkölttel

tojással, virslivel töltött hagyma, krumpli

tejfölös-virslis krumplileves

almakrémleves

rántotta virslivel

tejfölös-virslis bableves

krumplis, hagymás, virslis egytálétel ráütve tojással

krumplilángos tejföllel

tócsni virslivel

zöldséges batyu

nudli almakompóttal

tojásos, rizses-babos-virslis egytálétel

babfőzelék sült virslivel

tejfölös krumplifőzelék sült virslivel

zöldborsófőzelék tükörtojással

finomfőzelék főtt tojással

piskóta sült almával

2012. febr. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!