Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A szupermarketekben a húst...

A szupermarketekben a húst vizezik?

Figyelt kérdés
Mintha régebben láttam volna erről egy videót, hogy belefecskendeznek vizet a húsba, hogy nagyobb legyen a tömege, így a vízért is fizetni kell. Ez máshol is jellemző?
2012. febr. 17. 17:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Ez így van és a són kívül még más vízlekötő anyaggal is kezelik, hogy minél több víz maradjon benne.
2012. febr. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%
Nem gondolod hogy ez egy elmeteteg állítás? Annyi esze lehetne annak aki ilyet állít hogy ha messzíről érkezik a hús azt fagyasztják és amikor teljesen kienged teljesen természetes hogy lucskosabb lesz mint a nem fagyasztott.És azt tudod é ha nem lenne az import hús akkor egy kg comb 2500Ft lenne?
2012. febr. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Saját szememmel láttam többször is, hogy a húst 5 kilós zárt csomagokból bontják ki , és a vevők előtt borítják a húsospultba.

ez a befecskendezett vizezés egy marhaság. elég vizes

az a szerencsétlen hús a takarmányozástól is...

2012. febr. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 doboszoli ***** válasza:

A hús kereskedelmi forgalomba csak pihentetés, szikkasztás után kerülhet a vágás után. (az ATP-nek le kell bomlani)

Eddig rendjén van.

Ám a vizezés az adott bolt "magánakciója".

Egy éjszaka alatt az ily módon előkészített hús, jó 10% vizet képes megkötni.Tehát a történet nem legenda, bár nem mindenütt csinálják.

Miért is lenne a hús 2500 forint kilónként, ha nem lenne import? Meggyőzhető vagyok!

2012. febr. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

"Miért is lenne a hús 2500 forint kilónként, ha nem lenne import? Meggyőzhető vagyok!"

Nekem semmi érdekem hogy bárkit győzködjek!

2012. febr. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
ez épp olyan hülyeség mit amit itt olvastam egyszer, hogy a kenyeret befújják spray-el, hogy jobban vonza a vásárlókat. ez is egy nagy hülyeség, mert ahol sütit a kenyeret eleve kenyérszag van, szoval nem kell spray. de a kérdésre válaszolva nem igaz szerintem. én is láttam már hogy előttem bontják.
2012. febr. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Elmebeteg állítás?!


Nem vagyok egy háziasszony, sőt asszony sem, hanem egy főzni szerető ürge, aki az ízek megszállottja. A kapható termékek minőségének romlása viszont szemet szúr, akárhányszor húsételt készítek, és gondolom mások részéről sem véletlen merültek fel ezek a kérdések.


Ezer tűs módszernek hívják az eljárást, ahol a víz mellett aszpikot és tartósítószert is nyomnak a húsokba (van élelmiszermérnök ismerősöm). Viszont míg erről 2-3 éve találtam cikkeket, és magam is láttam a konkrét akcióról videót, ezek érdekes módon azóta eltűntek... ha találok legalább külföldi hivatkozást, linkelem.

2012. máj. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"nem lenne az import hús akkor egy kg comb 2500Ft lenne"

Az az olcsó import húsnak olyan is az íze,tápanyag tartalma és minősége is, ugyan ez igaza olcsó zöldség,gyümölcs importra is.

2015. okt. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hogy a szupermarketben, vagy már előtte csinálják de szerintem is vizezettek amit pl tescoban vagy lidleben veszel, vagy olyan cuccot kevernek az állatok tápjához amitől alapból felvizesedik a húsuk

Amúgy nem vagyok egy összeesküvés elmélet hívő, de tény hogy serpenyőben olajban nem lehet normálisan kisütni a tescos csirkemell filét mert gyorsan olyan mennyiségű vizet ereszt hogy csak főni fog a lében, míg rokonoktól hozott otthon nevelt csirkével semmi ilyen probléma nincsen

2015. dec. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

# 9

Én ugyan ezt tapasztaltam a lidl-s előre csomagolt csirkemell filénél ráadásul amikor megcsináltam olyan mintha gumit ettem volna.

2015. dec. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!