Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen (édes) süteményekbe...

Milyen (édes) süteményekbe kell élesztő?

Figyelt kérdés

Lécci recepttel.

Kakaós csiga már unalmas tehát az felejtős.


2012. febr. 7. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:
lekváros bukta, túrúsbatyu, gyakorlatilag a kelt tésztát bármilyen édes töltelékkel megtöltheted. négyzetekre vágod, beleteszed a tölteléket és feltekered,félbahajtod, vagy össszefogod a négy csücskét.
2012. febr. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Leírok neked egy "univerzális" kelt tészta receptet, ebből bármit készíthetsz. Én szoktam belőle sütni kakaós csigát, lekváros buktát, túrós batyut, vaníliás / fahéjas brióst, darázsfészket, fészkes fánkot, pudingos csigát, fonott kalácsot, almás-fahéjas kalácsot stb. Ha bármelyiknek érdekel a konkrét elkészítése, akkor szívesen leírom.


A recept:


50 dkg finomliszt (de használhatsz 40 dkg finom + 10 dkg réteslisztet is)

2-2,5 dkg friss élesztő (vagy 1 csomag szárított)

3 evőkanál cukor

1 csomag vaníliás cukor

csipet só

1 dl olaj (nem margarin! az olajtól finom puha lesz!)

kb. 3 dl langyos tej


Tojás nem kell a tésztába, csak a tetejét lekenni.


Az élesztőt 1 dl langyos tejben 1 kávéskanál cukorral felfuttatod. A lisztet elkevered a sóval, cukorral, vaníliás cukorral, olajjal, és hozzáadod a felfuttatott élesztőt is. Még annyi langyos tejet adsz hozzá, hogy puha tésztát kapj. Kb. 10 perc alatt jól kidagasztod. 1 órát letakarva meleg helyen keleszted, és ezután arra használod, amire szeretnéd. Van, hogy 2-3 felé osztom a tésztát és így többféle édességet készítek belőle.


Nekem ez a recept vált be, nagyon finom puha még másnap is a tészta az olaj miatt.

2012. febr. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
aranygaluska
2012. febr. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!