Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gesztenykrém leves?

Gesztenykrém leves?

Figyelt kérdés
Szeretnék receptet,ami tenyleg bevált es finom!amiket a neten talaltam semmi hozzászolás,igy nem merek nekiugrani!
2011. nov. 8. 10:03
 1/7 Antimod ***** válasza:
Menyasszonyom éppen a múlt hétvégén csinált ilyet, nagyon finom volt! Szívesen elkérem tőle a receptet, de csak este tudom.
2011. nov. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hivd fel hivd fel lecci
2011. nov. 8. 10:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Én hideg gesztenyekrémlevest szoktam készíteni. 1 csomag főzés nélküli vaníliás pudingport 1 liter tejjel pár percig robotgéppel kikeverek, majd hozzáadok 1 csomag (25 dkg)lereszelt gesztenyemasszát, és botmixerrel (vagy turmixgépbe öntve) jól elkeverem, pürésítem, ízlés szerint cukrozom, teszek bele vaníliás cukrot is és kevés rumaromát, csipet sót, picike fahéjat, és egy fél vagy egész citrom reszelt héját (ez elhagyható, anélkül is finom). Ha hígabbra szeretnéd, önts hozzá még tejet.

Jól behűtöm, és tejszínhabbal a tetején, esetleg rumba áztatott mazsolával kínálom.

2011. nov. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, és főzés nélküli pudingpor helyett Aranka krémpor is jó bele.
2011. nov. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]

ez jó

2011. nov. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

mazsolát rumba áztatok, míg meg nem duzzad - ez a levesbetét

a gesztenyepürét tejben feloldom, teszek bele vaníliás cukrot és a mazsolát rummal együtt - nagyon finom

én hígan szeretem, ha te krémesebbre szeretnéd, akkor az Aranka vaníliás krémporral be tudod sűríteni (habverővel belekevered), mielőtt beleteszed a mazsolát


nem kell túlkomplikálni, a gesztenyepürének alapból isteni íze van, már csak egy kis rum és vaníliás cukor kell, más nem


ha mégis inkább különlegesre vágysz, akkor reszelsz bele narancshéjat, nagyon jól passzol a gesztenye ízéhez


tejszínhabrózsákkal lehet díszíteni... hú, de megkívántam most!!

2011. nov. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Na megcsináltad? Melyiket? Finom lett??:)
2011. dec. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!