Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ezt hogy birnám megcsinálni?

Ezt hogy birnám megcsinálni?

Figyelt kérdés

Egy kertet formázó ételt szeretnèk a nagymamám szülinapjára.Az alap krumpli püré utánna hús és megint krumplipüré réteg.Az oldalát is bekenem pürével...így úgy tűnik hogy egy krumpli tömb...

Erre szeretnék egy olyan díszítést mintha kert lenne...

Minél élet hübben,az alapra valami olyan zöldség;gyümi kellene ami hasonlít a földre és arra olyan növények amik ehetőek és igazinak tünnek...Ha nem értitek irjatok...Mert ezt telórol irom...


13/f


2011. nov. 5. 09:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Ez nem elkészithető, csak a fantáziádban. Sajnos.
2011. nov. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%

Írtál gyümölcsöt is - hát én azt ehhez nem tennék

Ha már eleve lesz hús a dologban, akkor a tetejére én tennék reszelt májat - ez lenne a föld. Mondjuk azzal lenne kiszórva egy kis út, ami a salátából készített "füves területen" át vezet.

a fákat, bokrokat meg tudod csinálni petrezselyem- vagy zellerzöldből. Répából, retekből, uborkából szép kis virágokat/növényeket lehet faragni. Használhatsz még borsót, csemegekukoricát, hagymakarikákat, gombát.

2011. nov. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Ja és a különféle paprikák farigcsálásával is lehet érdekes dolgokat készíteni

Meg lehet csinálni, egy nagymama szülinapjára sok-sok unokai szeretettel, kreativitással, kitartással (és esetleg némi anyai segítséggel) mindent meg lehet csinálni!

A nagyi pedig garantáltan el lesz ragadtatva! :)

2011. nov. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Fű legyen a krumplipüré tetején, azt megoldhatod snidlinggel és erre már jöhetnek a zöldségek, pl. mézes pirított mini sárgarépa.
2011. nov. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%

Lehet ezen esetleg egy kicsit módosítani?

Én átváltanék sós sütire. Sütnék egy sós lapot (pl: sajtos sonkás muffin tésztáját sima tepsiben), amire akár tehetsz vékony husiszeleteket. Aztán ha gondolod, beboríthatod krumplipörével.

Jó krémesre és símára keverd ki, akkor habzsákkal formázhatod.

Fű: bazsalikommal (vagy zöld ételfestékkel) színezheted a pürét, és csima csillagcsővel tudsz füvet "nyomni", vagy imitálni.

Fa: brokkoli és karfiol

virágok: sütőtökből, retekből lehet faragni

szikla: sült gesztenye


Most ezek jutnak az eszembe.

2011. nov. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

El lehet készíteni...

Van egy kis gyakorlatom...Konkrétan jobban főzök mint anya

A húshoz is lehet gyümölcs csak nem akármilyen pl.:barack v. Ananász befőtt csak abból nem lehet jó cuccokat csinálni ide...(szerintem)Én is gondoltam utat...(rizsből mint fehér kavicsok...)

2011. nov. 5. 09:28
 7/13 anonim ***** válasza:
58%
Fű lehet snidling vagy petrezselyem zöld is, nem muszáj habzsákozni.
2011. nov. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
58%
Egész gombát tartalmazó konzervből pedig gombákat is tehetsz rá. Jól mutatna.
2011. nov. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
szépen faragott (koktél)paradicsom például kiválóan mutatna virágként :)
2011. nov. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A gomba király!!!!!!!!!!!!!!
2011. nov. 5. 09:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!