Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rakott krumpli? Van valakinek...

Rakott krumpli? Van valakinek valamilyen extra variációja?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtti héjjában főtt krumplim maradt, hűtőben, az jó még rakott krumplinak?


Amit én ismerek: krumpli, só, tojás, kolbász, tejföl és így tovább. Gondoltam tenné bele egy kis virslit is...


Köszi, ha segítetek!


2011. szept. 27. 21:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
krumpli, só, tojás, darált hús, hagymakarika, tejföl/joghurt, krumpli, tojás, hagymakarika, kolbász/szalonna, paradicsomkarika, reszel sajt
2011. szept. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha finom virsli, akkor mehet bele nyugodtan. A krumplit nagyon puhára kell főzni, ha még egy kis főző lé is csurog a rakottba, az még jobb, mert nem lesz száraz. Én két deci tejszínnel még le is locsolom, különlegesen finom ízt ad neki. Tíz perces főtt tojást teszek bele, de nem a tetejére, mert úgy kiszárad. Több só kell bele, ha tejszínnel is leöntöd, mert az édesít rajta. Természetesen sok tejföl a tetejére, és mehet a reszelt sajt is.
2011. szept. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Innen csemegézhetsz, vannak benne nagyon ígéretesnek tűnők:


[link]

2011. szept. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tejföl helyett mi besamell mártással készítjük, kefírrel még jobb. A tetejére reszelt füstölt sajtot szoktunk tenni néha, az is nagyon jó, illetve ha apróra vágott hagymát teszünk bele, az is jó.
2011. szept. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi pörkölttel szoktuk csinálni. Krumpli, tojás, pörkölt, krumpli, tojás, pörkölt a tetejére tejföl. Van amikor már eleve a pörköltbe teszem a tejfölt és akkor legfelül nincs plusz tejföl. Természetesen a pörköltön csak minimális a szaft, éppen annyi, hogy ne hagyja kiszáradni a krumplit.
2011. szept. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én még hagymát és paradicsom karikákat is nagyon szeretem benne, reszelt sajttal a tetején.
2011. szept. 28. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mi szoktuk sült oldalassal (csont nélkül) és hagymakarikákkal lerakni a krumplit. egy nagy pohár tejfölt kikeverek 2-3 tojással, kb 10 deka reszelt sajttal és azt csurgatom a rakomány tetejére, hogy jól becsurogjon közé. tetejére is bőven reszelt sajt,ami lehet füstölt is.isteni finom és laktató.
2011. szept. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok finom ötletet!
2011. szept. 28. 08:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!