Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Torta színezését mivel oldjam...

Torta színezését mivel oldjam meg?

Figyelt kérdés

Kisfiam Thomasos tortát kért, de sajnos amit használni szoktam ételfesték (a zöld dobozos folyékony féle), a kék inkább türkizkék, a piros meg inkább halvány piros. Feketére meg ötletem sincs, hogy mit használjak.

Ilyen színeket szeretnék elérni:

[link]

A torta bevonata házi marcipán lesz, ezt szeretném színezni.


2011. szept. 5. 17:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Keverd az ételfestékeket. A kéket egy kicsi pirossal tudod sötétíteni. Bár ha halványpiros, az necces...

A feketénél viszont egyértelműen csalj, és fekete csokiból csinálj rá csokimázat, az majdnem olyan :)


Illetve amit még lehet, az az, hogy keresel cukrászkellékes boltot, és veszel onnan sötétebb ételszínezéket.

2011. szept. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 tetris ***** válasza:

A kék színt talán jó érett szederrel el lehet érni. A piros meg málnából. Talán akad még valahol. De a fekete?

Mákból esetleg?

2011. szept. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A csokimáz az sajnos nem jó, mert ahogy meg akarom csinálni, lefolyna róla. Az a baj, hogy egyik ételfesték se erőteljes színű.
2011. szept. 5. 17:22
 4/9 anonim ***** válasza:

kakóporral szinezd a marcipánt-ha lehet valami jobb minőségüvel ami jó sötét színű.nem garantálom hogy fekete marcipánt kapsz,de sötétbarnába sem lesz rossz.


esetleg nézd meg hogy lehet-e kapni másfajta ételszinezéket.bár nekem a piros jó szokott lenni a zöld dobozosból is csak kicsit többet kell belerakni.

2011. szept. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

feketét porrá őrölt széntablettából, vagy kiöntött szénkapszulából készíthetsz. nagyon pici vízben kell feloldani.

próbáld ki a kékbe is csöppet tenni, hátha megsötíti.

pirosat esetleg duplázd meg.

2011. szept. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ezeket nézd meg, hátha merítesz ötletet.


Legkönnyebben úgy tudod szépre csinálni, ha a fondant-ot színezed és azzal dolgozol.


Sok sikert!

2011. szept. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: A 3. oldalon Németh István tortáinál találsz Thomas-os tortát.


Lehet több is van nem tudom, tovább nem néztem.

2011. szept. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenképp maricpán lesz, meg már kitaláltam azt is, hogy csinálom, csak színező kéne.

Az a baj, hogy mindenhol csak rendelni lehet, nekem meg inkább olyan kéne, ahol személyesen meg tudom venni, mert pénteken csinálnám a tortát, jó lenne ha addigra már itt lenne.

Budapesten hol van cukrász kellékes? Pesten.

2011. szept. 6. 09:28
 9/9 A kérdező kommentje:
Közben találtam egy helyet a X. kerületben, vettem is. :)
2011. szept. 6. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!