Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy főz anyósotok? Jól vagy...

Hogy főz anyósotok? Jól vagy szarul? Az baj, hogy senki semmilyen tanácsát nem fogadja meg!

Figyelt kérdés
Az én anyósom nagyon szarul főz ,már ha ezt főzésnek lehet nevezni !! Sokszor nem értem,hogy maradt életben a férjem!! Nálunk a családban mindenki ,jól,főz ... Ezzel nem dicsekedni szeretnék : de mindenki a VIP -ben végzett. Az a baj ,hogy annyira nincs ize annak amit csinál,ha lemegyünk ,hozzájuk hétvégére akkor 2 lehetőség van 1 megfőzőm a teljes 3napi menüt ,vagy 3napig alig eszek valamit. Mindig azt mondja anyós,hogy ő nagymamátol tanult főzni : De ezt olyan hagsúlyal,hogy Gordon,és többi sztár szakács elbujhat a nagymami mögött: A főzéssel az bajom ,ha elmegyek vendégségbe akkor valamilyen szinten én vagyok a vendég nekem,csak udvariaságból kellene segitenem !!! lehet,hogy ezt rosszul gondolom ??? De nem az anyámnál ,vagyok !!!
2011. aug. 28. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Áá, ez nagyon ciki! Az én mamám évek alatt lett pocsék szakács és a végén ehetetlen ételeket készített. Úgy tudtuk leszerelni, hogy körbekényeztettük és mondtuk, hogy te csak pihenj, most én főzök neked, te már annyiszor főztél ránk. Mi is vendégek voltunk nála, de éhen azért nem akartunk halni. Ha hagyja, hogy Te készíts ételt, feltétlenül használd ki.
2011. aug. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is szarul főz, ízetlen, a pörkölt vizes színtelen, a legutóbbi rántott húsban meg hajszál volt :S. Bár én nem töltök ott napokat, de illedelmességből eszek ha kell, kicsit. Nem állok neki főzni nála, és tanácsokat sem osztogatok, mert megsértődne, szóval hagyom, azt a pár alkalmat kibírom...
2011. aug. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én anyósom jól főz, de vasgyomor kell hozzá. A pörkölt zsíros, a sült húsok szintén. A húsleves tetején 3 centis zsírréteg, mert csak a házi pipikéből lehet igazi húslevest főzni, tény, finom, de utána 2 napig tisztítókúrán vagy. Neki valahogy minden étele "nehéz".

Próbál ki modern recepteket is, de pl. a pulyasült száraz lesz neki.

Sok dolgot hibátlanul csinál, a piskótatekercset, a lekvárokat, befőtteket.

Őt senki sem tanította főzni, magától jött rá a dolgokra, szakácskönyvekből tanult, kérdezgette a kolléganőit, apránként tanulta meg.

Anyukám meg a "rutinfőző". Tök mindegy, milyen, lényeg, hogy gyorsan kész legyen és ne kelljen macerázni vele.

2011. aug. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ahhh nagyon nem szeretem ahogy anyosom foz!

pl a rantott hust ugy csinalja hogy olyan vastag harapni se lehet brrrr

2011. aug. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ízre jól főz, de egyszer láttam meg, hogyan csinálja. Azóta még udvariasságból sem tudok enni nála, mert úgy érzem hányni fogok.
2011. aug. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A férjem anyja,meg a nagymamája kegyetlen ahogy főznek.Nem szedik le a fölös cafatdarabokat,zsírt,hártyát a húsokról,mert hogy "azt is kifizették",és nincs pazarlás.Mindent belefőznek ahogy van a hús.Nem főzik puhára a pörkölteket,rágós,kemény a hús,nekik az úgy jó,úgy finom!Rántott hús nem kloffolják ki,úgy vastagon sütik,nyers az egész.A rizst csak úgy,ízesítés nélkül,összeállva,se só,se semmi,teszik az asztalra,ehetetlen.Mindenbe iszonyat sok,rengeteg fokhagymát használnak,a lábas alján kb.3 ujjnyira áll a fokhagyma,mert hogy az úgy egészséges!Szinte minden kajájuk ehetetlen a fokhagymától.Amibe nem tesznek töménytelen fokhagymát,azt megkenik vele.Nincs olyan sütemény ami nem ehetetlenül édes,és égett.Férjem mondta,hogy mióta az eszét tudja,mindig is ez volt,mindig így főztek,úgyhogy ő hideg kaján nőtt fel.
2011. aug. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az enyém meg csak 2 fajta ételt csinál (és még nem is finoman). Ezek ismétlik egymást.

Én ilyenkor nem szoktam enni, csak kiszedek valamit a tányéromra, majd a párom megeszi. És rostos innivalót iszogatok egész nap (lébőjt kúra) :D

Néha egészséges a koplalás.

2011. aug. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyósom istenien főzött. Tőle tanultam meg én is. Anyám is jól főz, de anyósomhoz képest kicsit.......nem is tudom mihez hasonlítani....... talán olyan a különbség, mint a hegedű, és a vonós négyes között. Nem rossz, de anyósomé valahogy élőbb, ha szabad ezt mondani. Ahhoz képest persze, hogy eleve halott dolgokat eszünk legyen az zöldség, vagy állat. Kicsit jól is esett, mikor anyám egyik expasija, azt mondta, hogy tanulhatnál a lányodtól. Viszont ami rossz volt benne, hogy láttam anyun, hogy neki nagyon nem esik jól, érthető módon, szóval gyorsan témát is váltottam.
2011. aug. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én pont fordítva vagyok...nekem anyám főz rosszul,de nem volt ez mindig így.Csak szerintem lusta már megadni mindennek a módját.Mindent csak összecsap fél óra alatt,aztán szegény apám azt eszi napokig.:S Együtt lakunk velük,de én főzök magunkra.Én szakácskönyvekből,anyósomtól,barátnőimtől tanultam el a főzés-sütés csínját-bínját.Csak az fáj,hogy mindenki agyon dicséri a főztömet-de komolyan-a receptjeimet kérdezgetik,van akit én tanítottam dagasztani,és anyámnak meg sose jó,mindig beleszól,hogy ezt ne így meg ne úgy,de nem hallgatok rá :P
2011. aug. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!