Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ajánlana valaki jó tésztarcept...

Ajánlana valaki jó tésztarceptet, amit fel tudok használni sárgabarackos lepényhez?

Figyelt kérdés

Én találtam egyet,ami jónak tűnik,de még nem próbáltam soha és nem tudom pontosan,hogy milyen lenne.

[link]

Ha valakinek van jól bevállt receptje legyen szives megosztani velem!:)


2011. júl. 11. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a pite tésztát imádom, arra aztán azt raksz, amit akarsz :) (pl. túró és barack...nyamm :))


30 dkg liszt

20 dkg vaj (én Ráma fan vagyok)

10 dkg cukor

1-2 tojás (méretétől függő)

1 cs sütőpor


Omlós, zamatos, fincsi. Hideg vajjal, és gyorsan kell összekeverni (nem kell teljesen homogénre gyúrni).


De még a "kevert" meggyes tésztáját is ajánlom, nem olyan száraz mint a piskóta. A meggyet természetesen helyettesítheted más gyümivel.


[link]

2011. júl. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én 2 órája ezt sütöttem meg:

[link]


nagyon finom, már fél tepsivel egyedül eltüntettem :P

na jó, mentségemre legyen, hogy kicsi adag, kisebb tepsihez való, ha van elég barackod, akkor dupla adaggal csináld normál tepsiben

2011. júl. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

jó az a kelt tésztás recepet, szerintem nyugodtan próbáld ki.

én ma barackos gyümölcstortát sütöttem:))

üdv.

2011. júl. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nah!nemsokára kiderül,hogy milyen lett a süti!Végül a kelt tésztásat csináltam!Most még a sütőben van?várom a végeredményt!
2011. júl. 11. 18:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!